radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Reforma oświaty – co się zmieni w naszej gminie

Reforma oświaty – co się zmieni w naszej gminie

Reforma oświaty i wygaszanie gimnazjów, wprowadzone przez rząd obliguje nas do przeorganizowania szkół w naszej gminie. Staramy się to zaplanować tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływało to na nasze dzieci. Zmiany zaproponowane przez wójta i zaakceptowane przez radę zaopiniuje najpierw kuratorium.

Planujemy, że od września 2017 roku Zespoły Szkolno – Gimnazjalne w Zakręcie i Wiązownie przekształcone będą w szkoły podstawowe, w których prowadzone będą klasy gimnazjalne (aż do ich wygaszenia w 2019 r.) Gimnazjum w Gliniance stanie się oddziałem szkoły podstawowej z Glinianki,
w którym prowadzone będą zajęcia II i III klas gimnazjum.

Ważną zmianą, choć nie wynikającą z reformy, jest zmiana obwodu szkolnego dla dzieci mieszkających w Duchnowie. Wnioskowali o to sami mieszkańcy Duchnowa, wskazując jako szkołę dla swoich dzieci Szkołę Podstawową w Brzezinach, gm. Halinów. To znacznie wygodniejsze rozwiązanie, bo do szkoły w Brzezinach z Duchnowa jest zaledwie kilkaset metrów. Oczywiście ci, którzy zechcą posłać dziecko do szkoły w Wiązownie, mimo porozumienia z Halinowem, będą to mogli zrobić bez przeszkód.

W tym roku po raz pierwszy w naszej gminie rekrutacja do szkół będzie się odbywać drogą elektroniczną. Wypełnienie odpowiedniego formularza internetowego pozwoli szybko i bez problemów zapisać dziecko do szkoły czy przedszkola. Więcej informacji o elektronicznym systemie w naszym poprzednim artykule: Elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i szkół.

Jeśli mają Państwa pytania dotyczące edukacji do Państwa dyspozycji są nasi urzędnicy: Oświata Gminna w Wiązownie, tel. 22 512 5 870 – 877, email: edukacja@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 17/02/2017