radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wielka zmiana-Gmina Wiązowna przejęła teren w centrum Wiązowny

Wielka zmiana-Gmina Wiązowna przejęła teren w centrum Wiązowny

Pawilon handlowy i działka w centrum Wiązowny formalnie należą już do Gminy Wiązowna. Akt notarialny to finał ponad rocznych negocjacji między urzędem a Gminną Spółdzielnią „Samopomoc Chłopska” w Wiązownie. Gmina przejęła budynek bezgotówkowo.

Wartość rynkowa działki w centrum Wiązowny (nr 503 obr. geod. Wiązowna Gminna) o powierzchni 0,2126 ha wraz z pawilonem została wyceniona na kwotę 1 800 000,00 zł. Gmina stała się właścicielem także działki nr 507/1 o pow. 0,1862 ha z obr. geod. Wiązowna Gminna ( tzw. makulaturownia), której wartość wynosi 239 812,00 zł. Łączna wartość obydwu nieruchomości to 2 039 812,00 zł. Zbyliśmy na rzecz GS prawo użytkowania wieczystego do gruntu działek w: Lipowie (baza GS Glinianka), Pęclinie, Wiązownie (karczma przy Trasie Lubelskiej i bazę GS) za łączną kwotę 2 039 812,00 zł.

To historyczne wydarzenie. Dzięki temu już wkrótce centrum naszej gminy będzie wyglądało zupełnie inaczej, a pawilon, dotąd zaniedbany i mało reprezentacyjny, stanie się jednym z najważniejszych budynków dla naszej społeczności. Powstanie tu bowiem ośrodek kultury z prawdziwego zdarzenia i nowe Centrum Aktywności Lokalnej. Rozpoczęliśmy prace planistyczne i przygotowywanie wniosku o środki zewnętrzne na ten cel.

Akt notarialny, który formalnie przypieczętował transakcję, podpisali wójt Janusz Budny i prezes GS Anna Bętkowska. Więcej o zmianach, które czekają nas w centrum Wiązowny i szczegółach tej transakcji już wkrótce na naszej stronie internetowej i w specjalnym wydaniu „Powiązań”.

Data opublikowania strony: 20/01/2017