radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

10 października: Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w Wiązownie

10 października: Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w Wiązownie

Każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji w poniedziałek 10 października o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie odbędzie się wernisaż pt. „Nasze pomysły”.

Wydarzenie to przygotowane zostało przez uczestników i kadrę Środowiskowego Domu Samopomocy w Radiówku. Goście wystawy zobaczą prace plastyczne wykonane przez osoby z zaburzeniami psychicznymi. Za pomocą sztuki dowiedzą się więcej o autorach tych dzieł. Poznają ich punkt widzenia oraz zobaczą świat ich oczami. Pomysł przybliżenia sylwetek osób chorujących jest niekonwencjonalnym sposobem zwrócenia uwagi społeczeństwa na problematykę zdrowia psychicznego.

To nie pierwsze wydarzenie organizowane przez ośrodek. Jednak tym razem przybyli goście będą mogli posłuchać autorskiej muzyki, zobaczyć prace fotograficzne. W ten sposób wystawa nabierze charakteru multimedialnego. Niektóre z prac plastycznych malowane były przy użyciu szkła. Inne były ręcznym wyrobem w glinie. Połączenie tak wielu technik i stylów pracy tworzy cały witraż kolorów i barw. Dzięki czemu możemy zobaczyć indywidualność każdego autora prac.

Nową i niepowtarzalną częścią wydarzenia będzie poznawanie autorów prac. Goście wernisażu będą mogli poznać biografię niektórych z nich. Specjalnie z tej okazji uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy podzielili się swoimi myślami, poglądami i opiniami. Odpowiedzieli na pytania: co sprawia im trudność, co ich cieszy, czym jest dla nich miłość, szczęście, zdrowie. W ten sposób osoby chore wychodzą naprzeciw trudnościom, integrują się ze społeczeństwem, dzieląc się tym, co mają najcenniejsze. Dzięki temu stają się ekspertami w swojej sprawie. Osoby zdrowe mogą je poznać i lepiej zrozumieć. To dzięki sztuce możemy połączyć te dwa różne światy.

Data opublikowania strony: 06/10/2016