radio button mapa button pieed button pieed button Logo Instagram
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

„100 lat Niepodległości – 30 lat Wolności”. Gala już 4 czerwca

„100 lat Niepodległości – 30 lat Wolności”. Gala już 4 czerwca

W Domu Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej 4 czerwca odbędzie się uroczysta gala „100 lat Niepodległości – 30 lat Wolności”, podczas której wręczone zostanie wyróżnienie Wójta Gminy Wiązowna „Złoty Wiąz Wolności””.

To specjalne wyróżnienie wręczone zostanie po raz pierwszy w historii Gminy Wiązowna. Jest ono wyrazem uznania za zasługi na rzecz walki o wolną Polskę oraz za wprowadzenie, umocnienie i rozwój demokracji w Polsce i w gminie Wiązowna. Dzięki postawom patriotycznym lat 70. i 80.  możliwe było tworzenie samorządów gminnych, które stały się ważnym czynnikiem w rozwoju partycypacji społecznej. Wyróżnienie to jest przyznawane osobom, jak i instytucjom, stowarzyszeniom czy przedsiębiorstwom, które działają lub działały na terenie gminy Wiązowna i dla jej mieszkańców.

Gala „100 lat Niepodległości – 30 lat Wolności”, którą poprowadzi Ryszard Nowaczewski, odbędzie się 4 czerwca w Domu Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej. W czasie uroczystości Jolanta Koczorowska, która w latach 80. stanęła na czele Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Gminie Wiązowna, wygłosi odczyt „4 czerwca 1989 r. w Wiązownie”. Założycielami i członkami Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” byli: Sławomir Bogusz, Józef Berdowski, śp. Ewa Dąbała, Jerzy Dąbała, Ewa i Tomasz Dąbała, Anna Zofia Dmochowska, śp. Edward Dmochowski, Ryszard Ejsmont, Jan Jerzy Izdebski, śp. Irena Jędrychowska, Marek Jędrzejczak, śp. Andrzej Kopka, Cezary Kowalczyk, śp. Urszula Łukomska, Magdalena Łukomska, Anna Piasecka, Zbigniew Rak, Bernard Sęk Jerzy Sikorski, śp. Wojciech Sknadaj, Dorota i Bolesław Stelmascy, Maciej Tomaszewski, Marek Woźniakowski oraz Roman Woźnica.

Po wręczeniu wyróżnień laureaci oraz zaproszeni goście wysłuchają koncertu duetu Anny i Romualda Spychalskich. Artyści współpracowali z wieloma wybitnymi dyrygentami, czego owocem były wydarzenia muzyczne m.in. Europejski Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy. Oprócz repertuaru operetkowego i operowego duet ma w swoim programie utwory artystów muzyki musicalowej oraz światowe i polskie evergreeny z gatunku muzyki filmowej i rozrywkowej. Państwo Spychalscy szczególnie upodobali sobie przeboje: Andrea Bocellego, Celine Dion, Franka Sinatry, Elvisa Presleya, Michaela Buble, Whitney Houston oraz szlagiery z lat 50., 60. i 70. Scenariusz koncertu opracował Ryszard Nowaczewski.

Wstęp na galę tylko za zaproszeniami. Zaproszenia do odbioru w Sekretariacie Wójta Gminy Wiązowna, pok. 205, tel. 22 512 58 01, e-mail: sekretariat@wiazowna.pl 

Prosimy o potwierdzenie obecności.

Data opublikowania strony: 30/05/2019