Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

11 km chodnika i ścieżki rowerowej

Ta ścieżka rowerowa i chodnik połączą trzy gminy Józefów, Wiązownę i Halinów

Rada Gminy podjęła decyzję o przeznaczeniu pieniędzy na wykonanie projektu ciągu pieszo – rowerowego w całym przebiegu drogi 721 na terenie naszej gminy, począwszy od granicy z Józefowem (w Emowie, most na Mieni) do granic z gminą Halinów (w Duchnowie). Na 2015 rok zaplanowano  15 tys. zł, a na w 2016 r. – 185 tys. zł. Mamy zamiar realizować to przedsięwzięcie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, a  gmina zamierza pozyskać dotację odpowiadającą 80 % kosztów zadania. Chodnik i ścieżka rowerowa będą powiązane z ciągami pieszo – rowerowymi na terenie gmin: Józefów, Halinów i Sulejówek, tworząc sieć komunikacji rowerowej. One także zamierzają ubiegać się o dofinansowanie zadania w ramach ZIT. W przyszłości gmina zawrze stosowne porozumienia z wymienionymi wcześniej partnerami. Zarządcą drogi, przy której planowana jest inwestycja, jest MZDW, dlatego dla budowy ciągu pieszo – rowerowego niezbędne będzie zawarcie porozumienia także z samorządem wojewódzkim.

Współpraca sąsiadujących ze sobą samorządów i realizacja projektów, które dotyczą nie tylko jednej gminy, a służą mieszkańcom większego obszaru to najbardziej teraz promowane inicjatywy, które mają szanse na dofinansowane unijne – mówi wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny –  Dlatego współpraca przy budowie tej ścieżki bardzo nas cieszy i  jest dla nas dobrym sygnałem na przyszłość. Myślę, że w ten sposób będziemy mogli w ciągu najbliższych lat rozwiązać kilka problemów komunikacyjnych w naszej gminie.

11-kilometrowe chodnik i ścieżka rowerowa będą pierwszym tak długim i  nieprzerwanym ciągiem pieszo-rowerowym na terenie naszej gminy.

Data opublikowania strony: 28/08/2015