Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Fotorelacja ze Spartakiady Seniorów

I Spartakiada już za nami!

5 września 2015 roku na stadionie przy Szkole Podstawowej w Gliniance odbyła się I Spartakiada Seniorów naszej gminy, zorganizowana przez Stowarzyszenie ,,Bądźmy Razem’’. Uroczystego otwarcia dokonała Sekretarz Gminy Anna Rosłaniec. Swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni goście: przewodnicząca Rady Gminy Renata Falińska, dyrektor GOK Mirella Żurawska, dyrektor GOPS Małgorzata Łysik wraz ze swoimi pracownikami Edytą Borkowską i Katarzyną Krzywoszyńską, dyrektorki Szkoły Podstawowej w Gliniance Teresa Bąk i Alicja Wieczorek.

Spartakiada miała wyjątkowo uroczystą oprawę. Zgodnie z ceremoniałem zawodów zapalono znicz, dokonał tego prezes stowarzyszenia Waldemar Moniak. Następnie odśpiewano hymn przygotowany specjalnie na tę imprezę.

Po uroczystym otwarciu rozpoczęły się konkurencje sportowe, w których seniorki i nieliczni seniorzy chętnie brali udział. Na początku odbył się marsz z kijkami, następnie bieg na 40 m, strzały na bramkę, rzuty do celu kółkami, tor przeszkód, rzuty do kosza. Wszystkie dyscypliny cieszyły się powodzeniem, czasami walka była tak wyrównana, że potrzebna była dogrywka. WYDANO 83 KARTY STARTOWE. Ostatnią konkurencją była sztafeta, w której startowały 3 pokolenia: dziecko, rodzic i babcia – seniorka. Wzruszające momenty i wspaniała zabawa zostały utrwalone przez fotoreportera imprezy, Anię Papis – pracownika szkoły.

Przygotowaniem stadionu do przeprowadzenia spartakiady i profesjonalną obsługą sędziowską poszczególnych konkurencji zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej z Glinianki Zenon Kwiatkowski i Krzysztof Ślusarczyk. Pan Zenon Kwiatkowski w czasie zawodów pełnił rolę sędziego głównego. Nagłośnienie i oprawę muzyczną przygotował sołtys wsi Glinianka, Paweł Zawadka.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji odbyły się dekoracje. Osoby, które stanęły na podium otrzymały medale i dyplomy, pozostali startujący – dyplomy. Dla niektórych był to pierwszy medal w ich życiu. Spartakiadę zakończył radosny przemarsz po bieżni wokół stadionu.

Gratulacje dla wszystkich seniorów, podziękowania za pomoc i gościnę dla dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej w Gliniance.

Jako że głównym celem imprezy było propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego bez używek, wsparcia finansowego na jej zorganizowanie udzieliła nam Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

info. z tukontakt@wiazowna.pl Wanda Witkowska – sekretarz stowarzyszenia

Data opublikowania strony: 08/09/2015