mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

14 lat i duży talent! Przemek Laszczak pokazał klasę

14 lat i duży talent! Przemek Laszczak pokazał klasę

Zaskoczył wszystkich!

Niezwykle udany okazał się start mieszkańca naszej gminy, 14-letniego Przemysława LASZCZAKA, na Międzynarodowym Turnieju Szachowym Valasska Bystrice Open rozgrywanym od 12 do 19 września w Beskidach Morawskich.

W tym silnie obsadzonym turnieju, z udziałem 70. utytułowanych i w ponad 90% dorosłych szachistów, rozstawiony z 29. numerem startowym Przemek – uczeń 2 klasy gimnazjum (1 kategoria szachowa, ranking międzynarodowy 1822) zajął 7. miejsce z wynikiem 6. punktów. O tym, że nasz młody reprezentant nie znalazł się na podium, zadecydował błąd techniczny, zaledwie na 5 sekund przed upływem czasu uprawniającego do dodatkowych 30 minut.

Rezultaty Przemka, odniesione w pojedynkach z przeciwnikami od 1. do 8. miejsca na liście startowej, mającymi rankingi wyższe o ponad 300, a nawet 400 oczek, zasługują na uznanie. Po turnieju w Czechach nasz młody szachista do swojego rankingu dodał aż 178 oczek, a do posiadanej kategorii – tzw. „plusa”, dzięki wypełnieniu z nawiązką normy dla kandydata na mistrza (2335 oczek rankingowych wobec wymaganych 2200). Tak dobry występ oznacza również prawo startu w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Klasycznych (w kategorii C16) bez konieczności udziału w półfinałach.

Rewelacyjne rezultaty Przemka zostały odnotowane m.in. w artykule zamieszczonym w czeskim serwisie szachowym.

To kolejny w tym roku szachowy sukces Przemka, po tym jak w sierpniu, w katowickim Spodku, na Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych zajął 9. miejsce, a na Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich – 11. miejsce wśród 93. zawodników startujących w grupie C14 (chłopcy do lat 14).

Gratulujemy i mocno trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Więcej o Przemku i jego sukcesach znajdziesz w sierpniowo-wrześniowym numerze “Powiązań”.

Data opublikowania strony: 09/10/2015