mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Lekcja biblioteczna. Jak zarezerwować książkę przez Internet?

Lekcja biblioteczna. Jak zarezerwować książkę przez Internet?

W Wiązownie odbyła się lekcja biblioteczna, w której uczestniczyli uczniowie klasy czwartej z panią Marią Kobierecką i Panią Ewą Araźną.

Celem lekcji było zapoznanie uczniów z katalogiem elektronicznym, z uwzględnieniem – „Jak zarezerwować książkę przez Internet? Na początku dzieci dowiedziały się, co trzeba zrobić, żeby zapisać się do biblioteki i stać się jej czytelnikiem, jakie są możliwości wyszukania konkretnej pozycji, że – zamówić/zarezerwować można tylko te książki, które w danej chwili nie są wypożyczone przez innego czytelnika. W celu wykonania zamówienia czytelnik musi więc zalogować się na własne konto, następnie wyszukać pozycję i dokonać rezerwacji.

Po wysłuchaniu podstawowych informacji uczniowie ćwiczyli umiejętność posługiwania się katalogiem elektronicznym. Każdy mógł sprawdzić osobiście jak on działa i wyszukać wskazaną przez bibliotekarkę pozycję. Ćwiczenia praktyczne przebiegły szybko i sprawnie.

Nie zabrakło też głośnego czytania. Czwartoklasiści w skupieniu wysłuchali opowiadań ks. Jana Twardowskiego „O świętach Bożego Narodzenia”i „O stajenkach w kościołach”. Zaprezentowali   też swoje umiejętności   czytając opowiadania „Nowy Rok” i „O Trzech Królach”. Na zakończenie dzieci otrzymały zakładki do książek, słodkie co nieco i ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i myślę, że uczniowie często będą odwiedzać stronę internetową biblioteki i korzystać z jej katalogów.

Dziękujemy i zapraszamy do biblioteki!!!

 

info. z tukontakt@wiazowna.pl:  Teresa Naperty

Data opublikowania strony: 08/12/2015