mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Wodociąg w Emowie

Wodociąg w Emowie

Inwestycja zakończona

Zakończyła się budowa prawie trzykilometrowego odcinka wodociągu w Emowie wzdłuż ulic Sosnowej, Mlądzkiej, Krętej i Świderskiej.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Wiązownie w 2012 r. zlecił wykonanie projektu prawie 2 kilometrów sieci wodociągowej w tym miejscu. W sierpniu 2015 r. ZWiK otrzymał prawomocną decyzję o pozwoleniu na budowę i podjęto decyzję o rozpoczęciu prac budowlanych. Początkowo przewidywano tylko przejście siecią wodociągową pod rzeką Mienią, ze względu na zgodę Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska pozwalającą na prace w terminie od 15.08.2015 r. do 15.02.2016 r. (tj. poza okresem lęgowym ptaków). W trakcie rozstrzygania zamówienia publicznego na wykonanie wodociągu  znalazły się środki na wybudowanie kolejnego odcinka, o długości 774,7 mb w ul. Sosnowej do wysokości drogi wojewódzkiej Nr 721. Dobra oferta wykonawcy robót pozwoliła zaoszczędzić część przeznaczonych na budowę pieniędzy. Dzięki temu od razu przedłużyliśmy wodociąg o kolejne 395 mb, co pozwoliło przejść pod drogą wojewódzką Nr 721, częściowo ul. Mlądzką, ul. Świderską, ul. Krętą do wysokości ul. Mlądzkiej.

Po zakończeniu tej części, do wybudowania zgodnie z projektem pozostanie odcinek o długości 820 mb, wzdłuż ul. Mlądzkiej do wysokości „Mądralina”. Na kontynuację tego zadania w 2016 r. przewidziane jest w budżecie 50.000 zł netto.

Data opublikowania strony: 25/12/2015