Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Jasełka w przedszkolu Misia Uszatka

Od 14 do 21 grudnia 2015 r. w Gminnym Przedszkolu im. Misia Uszatka w Wiązownie, odbywała się inscenizacja bożonarodzeniowych Jasełek. Głównym celem przedsięwzięcia było wprowadzenie małych aktorów oraz dorosłych widzów w radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Dzięki inscenizacji dzieci nauczyły się także wyrażania uczuć i przeżyć, wzmacniania więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijania indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich oraz nabywania odwagi i śmiałości podczas występów przed publicznością.

W naszym przedszkolu inscenizacja Jasełek ma wieloletnią tradycję, a w wykonaniu małych aktorów nabiera każdego roku szczególnego wdzięku. Przedszkolaki wcieliły się m.in. w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów oraz przybywających złożyć pokłon małemu Jezusowi trzech króli. Nie zabrakło także diabłów i złego króla Heroda.

Niezmiernie wzruszającym momentem przedstawienia było złożenie przez małe dzieci serduszek przed Chrystusem. Także trzej królowie, mimo zaledwie kilku lat, składając przed Zbawicielem złoto, kadzidło i mirrę, nie stracili nic z majestatu dostojnych, starożytnych władców. Mali aktorzy, w profesjonalnie przygotowanych strojach prezentowali się doskonale, śpiewali pastorałki i kolędy oraz wykonywali układy taneczno-ruchowe. Widzowie byli poruszeni inscenizacją i, jak pragniemy wierzyć, wszystkim udzielił się wspaniały, świąteczny nastrój.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Izabela Soboń

Data opublikowania strony: 12/01/2016