Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Batik – barwna podróż w świat fantazji

25.01.2016r. Wernisaż Pracowni Batiku w Gminnym Ośrodku Kultury

Batik wytwarzany jest od ponad 2000 lat, jest to jedna z najstarszych technik malarskich, technika barwienia tkanin. Batik w Wiązownie, dzięki zaangażowaniu Joanny Czubak, instruktorki sekcji plastycznej GOK, promowany jest od września 2015 roku.

Batikiem określamy zarówno technikę zdobienia tkaniny barwnym ornamentem, jak i samą tkaninę wykonaną tą techniką. Sposób tworzenia batików polega na nakładaniu na odpowiednie części tkaniny warstw wosku, a następnie barwieniu (np. przez zamoczenie w roztworze z farbą). Powstałe batiki bardzo często określane są jako woskowe witraże. Gotowy batik, podświetlony od tyłu przypomina kompozycję wykonaną w technice witrażu.

Podczas tworzenia batiku można przewidzieć jedynie ogólny efekt finalny. Bardzo często zdarza się, że końcowy wytwór potrafi zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonego artystę.

Joanna Czubak i uczestniczki zajęć sekcji plastycznej, za pośrednictwem przygotowanego wernisażu pracowni batiku, zmieniły salę widowiskową Gminnego Ośrodka Kultury w barwny świat fantazji. Wieczór z batikiem to piękna ekspozycja, niebywała paleta barw, gra światła i ciekawe historie dotyczące inspiracji i powstawania poszczególnych prac.

Czekamy na kolejne kolorowe spotkanie z batikiem.

Batik w Gminnym Ośrodku Kultury: czwartki godz. 19:00 – Zapraszamy

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Paulina Sokół

Data opublikowania strony: 26/01/2016