Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Dopilnuj swojego psa

W związku ze zbliżającym się okresem godowym czworonogów apelujemy do właścicieli psów o pilnowanie swoich zwierząt. Właścicieli suczek prosimy o kontakt z weterynarzem i zakup środków neutralizujących zapachy, a w czasie rui izolowanie suczek w zamkniętych pomieszczeniach.

Problem wypuszczanych samopas czworonogów narasta z każdym cieplejszym dniem. Liczba zgłoszeń w Urzędzie Gminy dotyczących wałęsających się psów rośnie w zastraszającym tempie. Zawsze chętnie pomagamy w odzyskaniu zwierząt i staramy się zapewnić im tymczasową opiekę, ale musimy pamiętać, że błąkające się zwierzęta często stanowią zagrożenie i dla siebie samych i dla ludzi. Właścicielom czworonogów, którzy wypuszczają swoje psy samopas, grożą wysokie mandaty.

Słono płacą także podatnicy (czyli my wszyscy!) za akcję łapania kłopotliwego psa i odwiezienia go do schroniska. Koszt takiej akcji to aż 2500 zł.

Pamiętajmy, że cierpień niepilnowanych, wałęsających się zwierząt, które narażone są na wiele niebezpieczeństw, nie sposób wycenić. Podobnie zresztą, jak ludzkiego zdrowia, które zagrożone jest zawsze, kiedy dochodzi do szarpaniny z obcym, agresywnym czworonogiem.

W tym szczególnym okresie zwróćmy większą uwagę na nasze psy! Informacje o błąkających się zwierzętach przyjmujemy pod nr. 605 874 227

Data opublikowania strony: 02/02/2016