radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Żegnamy Gizelę Prochot

Żegnamy Gizelę Prochot

Wielki smutek i świadomość nieodwracalnej straty to uczucie, które wywołała wiadomość o odejściu pielęgniarki Gizeli Prochot – legendy wiązowskiej służby zdrowia.

Przez kilkadziesiąt lat z niezwykłym poświęceniem i zaangażowaniem pracowała dla chorych i potrzebujących pomocy.
Razem z mężem, nieodżałowanej pamięci dr Czesławem Prochotem, stworzyli w Ośrodku zdrowia wspaniały zespół.
W czasach, kiedy w służbie zdrowia liczyło się serce i praca, Pani Iza była filarem zespołu i wzorem do naśladowania. Po odejściu doktora Prochota nadal przez lata pomagała, wspierała, radziła, myślała i troszczyła się o innych. Taka głęboko humanitarna, serdeczna i otwarta na ludzkie potrzeby Pani Iza pozostała do końca mimo, że mogła korzystać z zasłużonej emerytury, mimo mniejszych sił i pogarszającego się zdrowia.

Na pewno będziemy o Niej pamiętać, jako o wspaniałym człowieku, My, pracownicy ośrodka zdrowia, jak też ogromna rzesza tych, którym okazała swe wielkie serce.

Gizela Prochot – pielęgniarka, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Radiówek w latach 1995 – 1999, 1999 – 2003. Za stworzenie fundamentów nowej służby zdrowia na terenie naszej gminy oraz nieustającą gotowość niesienia pomocy i wielkie serce dla pacjentów została uhonorowana tytułem „Zasłużony dla Gminy Wiązowna”.

Wyrazy współczucia składają:

Janusz Budny Wójt Gminy Wiązowna
Renata Falińska Przewodnicząca Rady Gminy
Radni Gminy Wiązowna
oraz pracownicy Urzędu Gminy

Data opublikowania strony: 15/05/2018