Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Wystawa zabawek w Galerii “Więzy”. Zapraszamy!

Jeszcze tylko do soboty 13 lutego można oglądać w Galerii „Więzy” (ul. Lubelska 29) wystawę „Dawnych zabawek czar…” Zabawek dawnych, czyli z ery przed komputerami i przed Barbie.

Na wystawie każdy znajduje coś dla siebie. Można obejrzeć zabawki i gry bardzo dawne, takie jak drewniane i słomiane lalki, fajerki prowadzone na drucie, telefon z puszek po paście na buty, pozytywki czy krokiet. Starsi z sentymentem oglądają stare lalki w umeblowanych wnętrzach, przytulanki wypchane trocinami, zestawy dla modelarzy i małych konstruktorów. Młodsi interesują się pierwszymi zestawami LEGO, sprzętem do projekcji bajkowych opowieści, slajdów i filmów oraz nieśmiertelnymi piłkarzykami. Wszyscy mierzą się ze zręcznościowymi grami i przedmiotami z serii „Rusz głową”. Miłośnicy designu zachwycają się drewnianymi zabawkami Konrada Majkowskiego i patchworkowymi pracami Lidii Dańko. Zwolennicy inspiracji ludowych – różnymi zabawkami z drewna i słomy. Uśmiechy na twarzach zwiedzających wywołuje „Pluszowe ZOO”.

Zabawki to część naszego dzieciństwa – mogą budzić wspomnienia, prowokować rozmowę, łączyć pokolenia. Dlatego szczególnie serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi i dziadków z wnukami.

Data opublikowania strony: 10/02/2016