Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Ferie z szachami

Na obozie sportowym w Tatrach w Małym Cichym (od 30.01- 7.02.2016 r.) organizowanym przez klub szachowy UKS MDK Otwock,  królowały narty, tenis stołowy i szachy. Uczestniczyły w nim dzieci ze szkoły podstawowej w Gliniance: Sandra Paduch, Wojtek i Igor Gniadek, Michał Gieparda, Oskar Wiącek, Tymon Wróblewski, Olgierd, Hubert i Filip Manaj.

Atrakcji  było wiele – codzienna jazda na nartach lub snowboardzie, turniej tenisa stołowego, 2 turnieje szachowe, wyjście na górski szlak do schroniska Kalatówki, wyjście do Aqua Parku, wjazd na Gubałówkę i spacer po Krupówkach. Rozrywki w czasie wolnym organizowane były wspólnie z dziećmi- kalambury, gra terenowa “poszukiwanie skarbu” , cyrkowe talent show, konkurs min, planszówki itp. Wspaniała zabawa miała także udane zakończenie dla naszych uczestników.  W turnieju tenisa stołowego II miejsce zajął Tymon Wróblewski, a Wojtek Gniadek III miejsce /ex aequo z innym zawodnikiem/.

W turnieju szachowym pod hasłem “Ferie zimowe z szachami Małe Ciche 2016 na V i IV kategorię”, który rozgrywał się codziennie przez 7 dni, doskonale zagrał Hubert Manaj  i wywalczył II miejsce (z tą samą liczbą punktów co I miejsce!) jednocześnie podwyższając kategorię do IV.

Także Michałowi Giepardzie udało się zdobyć IV kategorię PZSzach, zajął on 4 miejsce.

Bardzo dobrze zagrał też Wojtek Gniadek z 5 miejscem, któremu niewiele punktów zabrakło do podwyższenia kategorii.

Pozostali zawodnicy – Oskar Wiącek i Olgierd Manaj zagrali dobrze na swoim poziomie.

W drugim turnieju “Ferie zimowe z szachami Małe Ciche 2016 Open” gdzie grali także dorośli, nieźle wypadli Tymon Wróblewski, który zajął IV miejsce, a Sandra Paduch zdobyła 3 pkt. i była IV wśród pań.

W ostatni weekend ferii 13.02.2016r. na VII Zimowym Turnieju szachowym dla dzieci o Puchar Gaz-System S.A. w Osinach, Tymon Wróblewski zdobył puchar za II miejsce wśród chłopców, a IV ogółem na 82 dzieci.

Dodam, że na obozie letnim w Mikoszewie na Turnieju na V i IV kategorię także Filip Manaj i Piotr Szostak we wspaniałym stylu podwyższyli swoje kategorie szachowe do IV kat. PZSzach – zdobywając – Filip II, a Piotr III miejsce!

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Urszula Wróblewska

Data opublikowania strony: 15/02/2016