Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Zapraszamy na marcową sesję Rady Gminy

Najbliższa sesja Rady Gminy odbędzie się 22 marca w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Zakręcie. Radni zajmą się kilkoma ważnymi uchwałami. Wśród nich będzie uchwała dotycząca budowy chodnika w okolicy szkoły w Malcanowie. Zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego roku chodnik o długości  ok. 5 km będzie poprowadzony od szkoły w stronę Malcanowa i od szkoły w stronę Dziechcińca. Ta inwestycja, którą gmina wzięła na siebie mimo, że droga wzdłuż której poprowadzony będzie chodnik jest drogą powiatową, znacznie poprawi bezpieczeństwo uczniów szkoły w Malcanowie. Prace związane z budową pierwszego etapu (0k. 500 m) zostaną przeprowadzone latem, a gmina postara się zakończyć ten etap budowy przed rozpoczęciem roku szkolnego. Koszt inwestycji w tym roku to 210 tys. zł.

Ważną uchwałą będzie też wyrażenie zgody na zawarcie porozumienia z gminami: Karczew, Józefów, Otwock, Halinów i Sulejówek w sprawie wspólnego złożenia wniosku o dofinansowanie budowy ścieżki rowerowej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Gmina Wiązowna już od dawna przygotowuje się do złożenia wniosku w tej sprawie, a współpraca w tym zakresie z pozostałymi gminami daje możliwość uzyskania dodatkowych punktów za partnerstwo, co może mieć znaczenie przy ocenie punktowej wniosku. W naszej gminie ścieżka rowerowa jest zaplanowana wzdłuż drogi wojewódzkiej 721 od granicy z Józefowem do granicy Halinowa o łącznej długości prawie 11 km, a jej wartość to blisko 9 mln. zł.

Radni będą też głosowali nad uchwałą, na mocy której Gmina Wiązowna przekaże Powiatowi Otwockiemu dodatkowe 160 tys. zł na kontynuację budowy drogi 2701 W Majdan – Izabela oraz 80 tys. zł na modernizację drogi 2713 Wola Ducka-Wola Karczewska.

Po sesji  będzie okazja do złożenia sobie życzeń wielkanocnych. Sesja, jak zawsze, będzie otwarta dla mieszkańców.

Zapraszamy Państwa serdecznie!

Data opublikowania strony: 20/03/2016