Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

„Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”

26 lutego br. naszą szkołę odwiedzili pracownicy OR KRUS – Magdalena Urbanek i Dariusz Kępka. Spotkali się z uczniami klas I –IV, a tematem zajęć profilaktycznych było „Bezpieczeństwo pracy i zabawy dzieci w gospodarstwie rolnym podczas wakacji”. Były to zajęcia zachęcające do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje”, który już po raz szósty jest organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Uczniowie Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Zakręcie od kilku lat chętnie  i aktywnie uczestniczą w tym konkursie. I mają wyniki! Daniel Rak z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Zakręcie w II edycji dotarł do etapu wojewódzkiego. W tym roku również staniemy w konkursowe  szranki.
Podczas spotkania nasi goście poszerzyli wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom najczęściej występującym latem: m.in. związanym ze żniwami, poruszaniem się po drogach publicznych, upadkami osób oraz zagrożeniami  podczas pracy ze zwierzętami w gospodarstwach rolnych. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali kolorowanki i kalendarze powiązane tematyczne z bezpieczeństwem na wsi.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Magdalena Sadkowska

Data opublikowania strony: 03/03/2016