Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Z wizytą u króla Stasia…

Po raz kolejny wybraliśmy się z wizytą do Zamku Królewskiego, gdzie czekała na nas niespodzianka. W trakcie wędrówki po zamkowych komnatach spotkaliśmy niesfornego królewskiego pazia. Trochę dziwnie wyglądał – ten strój, mowa, zachowanie. Jednak zaprzyjaźniliśmy się – opowiedział nam o trudach nauki i męczących obowiązkach, jakie spoczywały na najmłodszych dworzanach w XVIII w. Opowiedział nam również jakie zwyczaje panowały na dworze królewskim i jak umilali sobie czas dworzanie. Nauczył nas tańczyć menueta.

Tak uczniowie klasy II a uczyli się historii na lekcji muzealnej. Klasa II b w tym samym czasie poznawała rodzaje portretów. Podziwiała piękne dzieła malarstwa, na których uwiecznieni są polscy królowie. Uczniowie próbowali wcielić się w postać króla pozującego do portretu. Na zakończenie rysowali własną interpretację portretu króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: wychowawcy klas drugich Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Zakręcie – Aleksandra Karpińska i Krystyna Wroniewicz

Data opublikowania strony: 23/03/2016