Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Mieszkańcy współtworzą Program Rewitalizacji Gminy Wiązowna. Pierwsze warsztaty już za nami

Rozpoczęliśmy opracowywanie „Programu Rewitalizacji Gminy Wiązowna”. Chcemy sprawdzić, które miejsca w naszej gminie wymagają szczególnej uwagi  i które szybko powinniśmy odnowić.

21 kwietnia 2016 roku zorganizowaliśmy I warsztaty diagnostyczne, w których wzięły udział osoby zainteresowane procesem rewitalizacji. Byli przedstawiciele lokalnej opieki społecznej, miejscowych organizacji pozarządowych, instytucji kultury, właściciele zabytkowych nieruchomości, przedstawiciele straży pożarnej, sołtysi oraz przede wszystkim mieszkańcy gminy Wiązowna.

Spotkanie poprowadzili przedstawicieli Fundacji Kultury Przestrzeni „Zobaczyć na nowo” we współpracy z Zespołem ds. Rewitalizacji powołanym przez Wójta Gminy Wiązowna. Współpraca z fundacją pozwoli nam profesjonalnie opracować program.

To były bardzo inspirujące zajęcia. Przez kilka godzin omawialiśmy czym jest rewitalizacja, jakie ma znaczenie oraz jak ważny jest udział mieszkańców  w tym procesie. Robocza część warsztatów polegała na wskazaniu problemów społecznych, technicznych, środowiskowych oraz wstępnej identyfikacji obszarów, na których takie problemy występują.
Kolejne warsztaty pozwolą nam na usystematyzowanie zdobytej ostatnio wiedzy. Program rewitalizacji to pierwsza inicjatywa na terenie naszej gminy, która w tak znacznym stopniu angażuje mieszkańców w proces diagnozowania problemów i planowania inwestycji.  Udział mieszkańców w tym spotkaniu jest nie do przecenienie. Dziękujemy!
O kolejnych spotkaniach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie. Więcej informacji o programie:
Ewelina Kowalska
Wydział Inwestycji
tel.: 22 51 25 864

Data opublikowania strony: 25/04/2016