Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Prawie 2 tys. mieszkańców i 17 ton śmieci. W akcji sprzątania okolicy pobiliśmy w tym roku wszystkie rekordy! Dziękujemy!

17 ton śmieci – tyle zebraliśmy 15 i 16 kwietnia w czasie akcji  „Czyste sołectwo – moja wizytówka”, zorganizowanej w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Wspólnie posprzątaliśmy naszą gminę. W akcji wzięło udział prawie 2 tys. mieszkańców. To absolutny rekord! Jeszcze nigdy nie udało nam się zebrać tak dużo odpadów. W tym roku udało się to pewnie dlatego, że do akcji włączyło się bardzo wielu mieszkańców. Byli to:
– mieszkańcy wraz z sołtysami 27 sołectw (Boryszewa, Czarnówki, Duchnowa, Dziechcińca, Glinianki I i II, Góraszki, Izabeli, Kącka, Kopek, Lipowa, Majdanu, Malcanowa, Pęclina, Porąb, Rzakty, Stefanówki, Wiązowny Kościelnej i Gminnej, Woli Duckiej, Woli Karczewskiej, Zakrętu, Żanęcina, Osiedla Emów, Osiedla Parkowego, Osiedla Radiówek, Osiedla Rudka),

– dzieci i nauczyciele 9 placówek oświatowych (Gminnego Przedszkola “Pod stumilowym lasem” w Pęclinie, Gminnego Przedszkola im. Misia Uszatka w Wiązownie, Gminnego Przedszkola w Zakręcie, Przedszkola Niepublicznego i Żłobka „Małe Stópki”, Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance,  Szkoły Podstawowej w Malcanowie, Gimnazjum z oddziałami dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Gliniance, Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Zakręcie, Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Wiązownie),

– kluby sportowe (KS Glinianka, Luks Rzakta),

– pracownicy jednostek samorządowych (Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury, Zakład Wodociągów i Kanalizacji),

– trzy zorganizowane grupy indywidualne (z miejscowości Pęclin, Dziechciniec i Wiązowna).

W tym roku na szczególne podziękowanie zasłużył sołtys Zakrętu Jacek Kardas, który wraz z grupą  liczącą 84 mieszkańców zebrał 292 worki odpadów! Efekt akcji widać w całej gminie gołym okiem!

Wszystkim bardzo dziękujemy!

Data opublikowania strony: 25/04/2016