Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

EKO PIKNIK w Zakręcie – ale się działo! Koncerty, konkursy, setki mieszkańców gminy i dobra zabawa

To był wyjątkowy piknik! Setki mieszkańców, konkursy, zabawy i koncerty gwiazd. Na EKO PIKNIKU bawiliśmy się już po raz drugi. I po raz drugi imprezę organizował Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Wiązowna

Ekologiczne konkursy dla młodszych i starszych, gry, zajęcia plastyczne, warsztaty rodzinne. Bawiliśmy się od rana do późnych godzin popołudniowych. O atmosferę dbali animatorzy. Były pokazy ptaków drapieżnych, dmuchany plac zabaw, karuzele i trampoliny, a wieczorem koncert gwiazd: zespołów Akcent, Power Play i Video. Nie zapomniano też o najmłodszych uczestnikach wydarzenia. Specjalnie dla nich wstąpił na scenie zespół DeeDee i Tonio – kolorowy duet, który tworzy i śpiewa dla dzieci. Oczywiście, nie mogło zabraknąć waty cukrowej, popcornu oraz lodów. Tak jak w zeszłym roku prowadzona była zbiórka elektrośmieci, które można było wymienić na sadzonki sosny.

EKO PIKNIK to oprócz zabawy także edukacja. W konkursie na najciekawsze ekostoisko dla placówek oświatowych zwyciężyła szkoła podstawowa w Gliniance!

Podczas pikniku zostały zaprezentowane prace przygotowane przez dzieci. W tym roku hasło prac brzmiało „Palący temat – niska emisja”. Piknik był także okazją, aby podziękować mieszkańcom za udział w akcji sprzątania, która na terenie gminy odbyła się 15 i 16 kwietnia. W tym roku sprzątała z nami rekordowa liczba osób. W akcji udział wzięli mieszkańcy gminy, pracownicy urzędu gminy, jednostek samorządowych, a także 27 sołectw, 9 placówek oświatowych, 2 kluby sportowe oraz 3 indywidualne grupy. Efekt prac widać w całej gminie. Zrobiło się naprawdę czyściej. Koordynatorzy sprzątania otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz podziękowania. A my DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy zechcieli poświęcić swój wolny czas po to, by w naszej okolicy było czyściej! Na specjalne uznanie zasługują mieszkańcy Zakrętu. Okolicę sprzątało aż 80 osób, które zebrały 262 worki śmieci. To niekwestionowany rekord!

II EKO PIKNIK już za nami. Ale nie mamy najmniejszej wątpliwości, że za rok znów spotkamy się na tej imprezie!

Data opublikowania strony: 25/04/2016