Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Sezon żeglarski rozpoczęty

Żeglarze z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Gliniance rozpoczęli sezon żeglarski. Rejs odbył się w dniach 21- 24 kwietnia szlakiem północnych jezior mazurskich. Jezioro Mamry powitało nas surową pogodą – wiatr 5-7 w skali Beauforta, do tego deszcz i zimno. Mimo bardzo trudnych warunków „przebiliśmy się” z Węgorzewa do Sztynortu (składanie i stawianie masztu przed mostem na Kirsajtach mimo surowej pogody przebiegło sprawnie). Przenocowaliśmy w Sztynorcie, gdzie młoda załoga zebrała komplementy od pracowników kapitanatu za wytrwałość w trudnych warunkach. Kolejne dni rejsu przebiegały pod znakiem umiarkowanych wiatrów i przenikliwego zimna. Pływaliśmy jachtem Twister 780, nie posiadającym oczywiście ogrzewania. Zwiedziliśmy bunkry w Mamerkach, przenocowaliśmy na Kociej Wyspie (ognisko, kiełbaski, ziemniaczki) i w niedzielę wróciliśmy do
Portu ZHP w Węgorzewie.

Był to chyba najtrudniejszy z dotychczasowych rejsów mazurskich, jakie odbyliśmy pod egidą Szkolnej Sekcji Żeglarskiej. Nieocenione okazało się doświadczenie zwłaszcza dwóch uczestników – Janka Makulca i Jakuba Michalika, zdobyte na wcześniejszych rejsach morskich (ostatni dookoła Bornholmu w październiku minionego roku) i pływaniu sekcyjną żaglówką po wodach Zalewu Zegrzyńskiego.

W rejsie udział wzięli:

Jan Makulec, Jakub Michalik, Wilhelm Jarszak i Kacper Drużbalski. Sternik i opiekun – Daniel Kaczyński.

W połowie maja rejs jakiego jeszcze nie było – „Baby na pokładzie” – wyprawa samych dziewcząt, uczennic klas pierwszych i trzecich.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Daniel Kaczyński

Data opublikowania strony: 28/04/2016