Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

750 mln zł na „szybką ścieżkę”

Małe i średnie firmy mogą znów walczyć o środki na B+R

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na nową edycję konkursu dla MŚP – tzw. „szybką ścieżkę” przeznaczy 50 mln zł. Decyzja o dofinansowanie wydawana jest średnio w ciągu 60 dni od złożenia wniosku. Nabór wniosków do konkursu ruszył 4 kwietnia.
W ramach “szybkiej ścieżki” środki mogą zyskać mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, które chcą prowadzić prace badawczo-rozwojowe. Wyniki tych prac powinny przełożyć się na wdrożenia. Dofinansowanie może  sięgać nawet 80 proc. Tematyka prac musi wpisywać się w jedną z tzw. “Krajowych inteligentnych specjalizacji”. Budżet drugiej edycji konkursu wynosi 750 mln zł.
“Szybka ścieżka” jest finansowana z unijnego programu Inteligentny Rozwój.
Nowy nabór wniosków dla sektora MŚP rozpoczął się 4 kwietnia i potrwa do 29 lipca 2016 r. Niezależnie od tego, kiedy złoży się wniosek, czas wydania decyzji o dofinansowaniu powinien trwać blisko 60 dni. Poza tym w “szybkiej ścieżce” NCBR formalności zostały zredukowane do minimum, a procedura składania wniosków jest intuicyjna. W dodatku cały wniosek można wypełnić i złożyć drogą elektroniczną.
Duże firmy mogą się starać o dofinansowanie projektów od 1 czerwca do 11 lipca br.

Data opublikowania strony: 07/04/2016