Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Akcja “Znicz”. Policjanci patrolują cmentarze

Policjanci patrolują cmentarz
Policjanci patrolują cmentarz

W czasie porządkowania grobów oraz podczas wizyt w Święto Zmarłych, przypominamy o pilnowaniu torebek, telefonów oraz portfeli i nie pozostawianiu ich w miejscach widocznych.

Ruszyła akcja „Znicz”. Dzielnicowi, jak i policjanci z prewencji, patrolują i obchodzą tereny oraz rejony wokół cmentarzy. Patrole policyjne i dzielnicowi – tych właśnie umundurowanych funkcjonariuszy można zobaczyć w rejonie cmentarzy. Ich zadaniem jest zwracać szczególną uwagę na podejrzane osoby i pojazdy pojawiające się w rejonach nekropolii. Pod szczególną lupą znajdą się również ci, którzy będą próbować sprzedawać kwiaty czy też wiązanki tzw. okazyjne, w przypadku których może zajść podejrzenie, że mogły one zostać skradzione z grobów.

Policjanci przypominają mieszkańcom, że dbanie o własne mienie podczas porządkowania grobów powinno być dla nich priorytetem. Dlatego też radzą, aby wartościowych przedmiotów – telefonów, portfeli i torebek – nie zostawiać na pomnikach. Radzimy takie przedmioty trzymać przy sobie albo zostawić w domu.

O każdej podejrzanej sytuacji w rejonie cmentarza można powiadomić oficera dyżurnego, korzystając z numeru alarmowego 112 lub bezpośredniego połączenia z numerami: 22 60 41 900 i 22 60 41 213.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.kppotwock.policja.waw.pl

Data opublikowania strony: 31/10/2019