Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Andrzejki na ludowo, czyli zabawa taneczna

Zapraszamy na „Ludowe Andrzejki z pomocą dla Lenki”, czyli na zabawę taneczną w stylu ludowym, która odbędzie się 25 listopada w Klubie Sportowym w Zakręcie.

W sobotni wieczór, 25 listopada 2023 r., w Klubie Sportowym Zakręt można pobawić się na ludowo – przy muzyce, przyśpiewkach i dobrym, polskim jedzeniu. Zabawę zaczynamy o godz. 19.00 występem Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. O muzykę i wspaniałą zabawę zatroszczy się zespół muzyczny Weekend Joy Band. Organizatorzy, czyli Przedszkole “Leśna Kraina” w Zakręcie i Szkoła podstawowa im. C. K. Norwida w Zakręcie przygotowali ucztę dla ciała i dla duszy.

Obiecujemy wyśmienitą zabawę, wspaniałą kuchnię tradycyjną oraz niezapomnianą atmosferę. Całe wydarzenie organizujemy, by wesprzeć leczenie Lenki Dembek, małej mieszkanki naszej gminy. Do dziewczynki trafią pieniądze z zaproszeń – cegiełek na bal.

Zaproszenia – cegiełki po 180 zł dostępne są za gotówkę (do puszki) w sekretariacie:
1. Przedszkola w Zakręcie, tel. 22 425 13 46;
2. Szkoły Podstawowej w Zakręcie, tel. 22 773 39 79 lub 501 173 927;
3. Urzędzie Gminy Wiązowna, tel. 22 512 58 01.

Podczas balu odbędą się licytacje. Wszystkie zebrane podczas nich pieniądze trafią do Lenki i wesprą jej kosztowne leczenie.

Historia Lenki – małej mieszkanki Zakrętu

Lenka jest bardzo pogodnym dzieckiem, bohaterką Świątecznej Radości Pomagania 2023. Jest zawsze uśmiechnięta i radosna. Codziennie walczy o każdy oddech. Mukowiscydoza, z którą się zmaga, to ciężka, nieuleczalna choroba genetyczna, atakująca głównie układ oddechowy, ale także pokarmowy. W oskrzelach zalega gęsty śluz, który każdego dnia wyniszcza organizm. Życie z tą chorobą jest bardzo trudne, ale mama i Lenka jakoś sobie radzą. Kilka razy dziennie Lenka musi przechodzić fizjoterapię oddechową. Nie może opuścić nawet jednego dnia, aby nie pogorszył się stan jej płuc. Dodatkowo Lenka ma niewydolną trzustkę, więc do każdego posiłku musi zażywać enzymy trawienne oraz masę innych leków, aby w miarę normalnie funkcjonować.

Niestety, mama Lenki, która samotnie wychowuje dziewczynkę, nie jest w stanie zapewnić Lence wszystkiego, co dziewczynka potrzebuje do w miarę normalnego funkcjonowania. Mamę – Malwinę w walce o zdrowie Lenki wspierają dziadkowie dziewczynki.

Pomagać można cały czas – w serwisie Pomagam.pl prowadzona jest zbiórka pieniędzy na leczenie dziewczynki. Szczegóły tutaj (kliknij).

Zapraszamy na „Ludowe Andrzejki z pomocą dla Lenki”, czyli na bal charytatywny w stylu ludowym, który odbędzie się 25 listopada w Klubie Sportowym w Zakręcie.

Data opublikowania strony: 31/10/2023