bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Bezpłatne porady prawne. Można umawiać wizyty

Przywrócono bezpośrednią obsługę w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu otwockiego. W naszej gminie punkt znajduje się w Urzędzie Gminy (ul. Lubelska 59) i jest czynny w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 16.00 – 20.00.

Porady udzielane są każdej osobie, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnika.

Terminy wizyt można umawiać telefonicznie, codziennie od godz. 9.00 do godz. 12.00, pod numerem telefonu 22 778 13 24 lub 22 778 13 21 (Starostwo Powiatowe w Otwocku).

Bezpłatne porady udzielane są z zakresu prawa pracy, przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej, prawa cywilnego, spraw karnych, spraw administracyjnych, ubezpieczenia społecznego, spraw rodzinnych oraz prawa podatkowego z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Pomoc nie obejmuje spraw z zakresu prawa celnego, dewizowego, handlowego i działalności gospodarczej.

Porady nieodpłatnej pomocy prawnej będą udzielane wyłącznie osobom zdrowym, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. W pomieszczeniu nie powinny przebywać osoby postronne, inne niż te, które stawiły się w celu uzyskania pomocy.

Przed wejściem do punktu wszystkie osoby powinny zdezynfekować ręce lub założyć rękawiczki. Wejść mogą wyłącznie osoby z osłoną na usta i nos (maseczka, przyłbica itp.).

Każda osoba zgłaszająca się po porady powinna korzystać z własnych niezbędnych jej przedmiotów (długopis, notatnik itp.).

W budynku należy przestrzegać dystansu społecznego między osobami (przynajmniej 2 metry od osoby).

Data opublikowania strony: 26/06/2020