bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci. Trwa nabór

zdjęcie dziewczynka ćwiczy

Ruszył nabór na zajęcia rehabilitacyjne dla wszystkie dzieci z chorobami kręgosłupa lub wadami postawy z klas I – VI szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego. Bezpłatne spotkania rehabilitacyjne prowadzone będą w Płocku, Brudzeniu Dużym, Rogozinie i Radomiu.

Organizatorem programu rehabilitacji dla dzieci jest Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy. Program jest współfinansowany ze środków EFS, budżetu państwa i środków MWOMP. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów z klas I-VI szkół podstawowych, u których stwierdzono bądź istnieje podejrzenie występowania wad postawy.

Rehabilitacja odbywać się będzie dwa razy w tygodniu w formie zajęć grupowych (ćwiczenia korekcyjne) prowadzonych przez zespół wykwalifikowanych fizjoterapeutów. W ramach programu zaplanowano także badania indywidualne (trzy razy w trakcie programu) oraz spotkania informacyjno-szkoleniowe dla rodziców lub opiekunów. Dzieci w trakcie zajęć wspierać będzie psycholog.

Realizacja projektów odbędzie się w czterech lokalizacjach:

  1. w siedzibie MWOMP (09-402 Płock, ul. Kolegialna 17) – trwa nabór na ​III turnus od 16 września do 16 grudnia;
  2. w MWOMP oddział w Radomiu (26-600 Radom, ul. Rodziny Winczewskich 5) – trwa nabór na ​III turnus od 16 września do 16 grudnia;
  3. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brudzeniu Dużym (09-414 Brudzeń Duży , ul. Płocka 12) – trwa nabór na II turnus  od 16 września do 16 czerwca 2020 r.;
  4. w Szkole Podstawowej w Rogozinie (09-442 Rogozino, Mazowiecka 25) – trwa nabór na I turnus  od 16 września do 16 czerwca 2020 r.

Warunkiem uczestnictwa w programie jest wypełnienie dokumentów rekrutacyjnych oraz zakwalifikowanie uczestnika przez fizjoterapeutę.

Zgłoszenia przyjmowane są na zajęcia:

  1. w Płocku, Brudzeniu Dużym i Rogozinie: poprzez e-platformę MWOMP, na e-mail: rehabilitacja.plock@mwomp.pl lub w siedzibie MWOMP przy ul. Kolegialna 17 w Płocku;
  2. w Radomiu: poprzez e-platformę MWOMP, na e-mail: rehabilitacja.radom@mwomp.pl lub w MWOMP oddział w Radomiu przy ul. Rodziny Winczewskich 5.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. (24) 267 84 93 (Płock) lub  (48) 33 09 319 (Radom).

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: https://mwomp.pl/

Data opublikowania strony: 04/07/2019