Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Bezpłatny transport do lokalu wyborczego. Wnioski przyjmujemy do 2 października

Mężczyzna odprowadza starszą panią do dużego, srebrnego auta.
Do grona naszych użytkowników należy blisko 200 mieszkańców naszej gminy (Foto: UG Wiązowna)

Osoby z niepełnosprawnościami oraz te, które ukończyły 60 lat, a będą głosować na terenie gminy Wiązowna, zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego transportu do lokali wyborczych. Zgłoszenia przyjmujemy d 2 października.

Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną (lub jej opiekunem) albo osobą, która najpóźniej 15 października kończy 60 lat, i chciał(a)byś skorzystać z bezpłatnego transportu, zapraszamy do kontaktu. Transport do lokalu jest bezpłatny z domu lub miejsca na terenie gminy, w którym będzie przebywać w dzień wyborów. Możesz także skorzystać z transportu powrotnego – również bezpłatnie.

Zgłoszenia dokonasz ustnie, pisemnie lub w formie elektronicznej. Informacje, które należy podać, znajdują się w załączonym wniosku. Możesz go złożyć w Urzędzie Gminy Wiązowna, ul. Lubelska 59, pok. nr 208, pod numerem telefonu 22 512 58 38 lub na adres e-mail: k.bronikowski@wiazowna.pl do 2 października.

Informacja o godzinie transportu do lokalu w dniu głosowania, zostanie Ci przekazana najpóźniej 12 października. A w niedzielę wyborczą, czyli 15 października, musisz być w miejscu ustalonym, 10 minut przed przyjazdem kierowcy.

Pamiętaj, nie spóźnij się! Kierowca odjedzie z miejsca punktualnie o umówionej godzinie, tak aby z transportu mogły skorzystać kolejne, umówione osoby.

Zadanie realizowane jest na podstawie art. 37e Kodeksu wyborczego przez Wójta Gminy Wiązowna. Z prawa do bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego i bezpłatnego transportu powrotnego mogą skorzystać wyborcy niepełnosprawni o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60. rok życia.

Więcej informacji udziela Karol Bronikowski, Wydział Spraw Społecznych, tel. 22 512 58 38 lub na adres e-mail: k.bronikowski@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 21/09/2023