bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Biblioteka w Wiązownie. Nowości książkowe

Stosy książek. W tle regały biblioteczne
Nowości książkowe zakupiono w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Foto: BPGM)

Księgozbiór Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna oraz filii w Gliniance i Duchnowie wzbogacił się o kolejne książki, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dokonując wyboru tytułów nasza biblioteka kierowała się, przede wszystkim, propozycjami i potrzebami zgłaszanymi przez czytelników oraz aktualną ofertą nowości wydawniczych.

W jesiennej edycji naszych nowości polecamy szczególnie pomysłową, z zaskakującym zwrotem akcji literaturę obyczajowo-kryminalną oraz biografie. Pojawiły się kontynuacje, nowe cykle znanych i lubianych autorów. W tych książkach znajdziecie historie o codziennych sprawach i problemach lub smutne zdarzenia zasłyszane gdzieś ze świata.

Do bibliotecznych kolekcji poezji dołączyły także kolejne tomy twórczości Bolesława Leśmiana, które czekają na wypożyczenie. Młodzież zachęcamy do sięgnięcia po oczekiwaną trylogię “Kronik Saltamontes” Moniki Marin, gdzie przygoda, która jednocześnie intryguje, porywa, uczy i wzrusza, łączy się z magią. Dla miłośników koni mamy ulubione przez nich komiksy, tym razem z serii “Kamila i konie”, a dla najmłodszych wiele ciekawych książkowych niespodzianek.

Tematyka różnorodna, aż kusi, by po nią sięgnąć, zatopić się, choć na chwilę, w innej rzeczywistości, przenieść się w wyobraźni do innego świata i rozmarzyć. Zapraszamy, by zajrzeć do naszych bibliotek lub zapoznać się z ofertą w katalogu centralnym na stronie Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna. Zachęcamy do rezerwacji.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego, a książka stanie się nierozdzielnym przyjacielem w tym trudnym czasie izolacji. Nie może być nic przyjemniejszego jak dobra lektura i ciepły koc na długie jesienne wieczory.

Drzwi naszych placówek na tę chwilę pozostają jeszcze otwarte. Gwarantujemy wszystkim profesjonalną obsługę z zachowaniem obowiązujących środków bezpieczeństwa.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl

Dorota Bortkiewicz

Data opublikowania strony: 26/11/2020