Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Budowa chodnika w Majdanie. Trwają prace

Budowa chodnika z kostki brukowejvvvv

Mieszkańcy Majdanu doczekali się realizacji swoich próśb, które kierowali do Zarządu Powiatu Otwockiego. Trwają prace przy budowie chodnika na ul. Widocznej w Majdanie. Zleceniodawcą robót jest Zarząd Dróg Powiatowych w Otwocku z siedzibą w Karczewie.

Położenie ul. Widoczna w Majdanie (przejazd od drogi serwisowej S17 do ul. Szkolnej i ul. Postępu) sprawiło, że stała się drogą, po której chętnie jeżdżą samochody. Niestety, kierowcy często nie zwracają uwagi na ograniczenia prędkości. Mieszkańcy nie czuli się bezpiecznie, poruszając się po ulicy, dlatego też zaczęli starać się o unormowanie tej niedogodnej dla nich sytuacji.

Na wniosek mieszkańców Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Kilbach oraz Radna Gminy Wiązowna Marzena Dach (przy współudziale Gminy Wiązowna) zaczęły starać się o budowę chodnika na ul. Widocznej. Udało się i pod koniec grudnia, na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Otwocku, z siedzibą w Karczewie, wykonawca firma Altor weszła na teren i rozpoczęła prace przygotowawcze, a następnie budowlane.

Zakres prac obejmuje wykonanie 860 m chodnika (do tego już istniejącego) wraz z odwodnieniem i zjazdami na posesje oraz dróg bocznych na odcinku od drogi serwisowej S17 do zjazdu do działki nr 213/15.  Wartość zadania to 596 586,41 zł. Termin zakończenia prac to koniec maja 2022 r.

Więcej informacji można uzyskać w Zarządzie Dróg Powiatowych w Otwocku, z siedzibą w Karczewie, tel. 22 780 64 21, e-mail: zdp@powiat-otwocki.pl.

Data opublikowania strony: 09/02/2022