mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Budowa drogi S17 coraz bliżej

Budowa drogi S17 coraz bliżej

Według przedstawicieli wykonawcy (firmy Strabag), budowa drogi S17 na odcinku od węzła Lubelska (w Majdanie) do Kołbieli rozpocznie się w połowie 2017 roku – to najważniejsza informacja po spotkaniu przedstawicieli generalnego wykonawcy drogi i samorządowców powiatu otwockiego. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Wójta Gminy Wiązowna – Janusza Budnego. Oprócz dyrektora kontraktu w firmie Strabag – Andrzeja Truszkowskiego – i site manager Bartosza Rudzińskiego w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele gmin i powiatu, przez które przebiega szosa lubelska.

Przed rozpoczęciem inwestycji wykonana zostanie dokumentacja foto i video na drogach lokalnych w naszych gminach. To na wypadek, gdyby w wyniku prac przy budowie S17 uszkodzone zostały nawierzchnie naszych dróg lokalnych. Strabag zapewnia, że S17 będzie skończona do 2020 roku. W tym czasie nie będzie potrzeby organizacji objazdów. Na obecnej DK17 pojawią się zwężenia, ograniczenia prędkości i zakazy wyprzedzania, ale nie będzie konieczności całkowitego zamykania ruchu.

Ważnym tematem w czasie spotkania były drogi techniczne, cała infrastruktura – wiadukty i kładki – które będą łączyły miejscowości leżące po dwóch stronach przyszłej S17. Ponieważ będzie to droga szybkiego ruchu, swobodne przejeżdżanie w poprzek niej, tak jak jest dziś, będzie niemożliwe.

Przedstawiciele firmy Strabag zobowiązali się do wzięcia udziału w spotkaniach w gminach, przez które będzie przebiegać droga. Szczegółowo omówią kwestie dróg technicznych, które będą miały ogromne znacznie dla naszych mieszkańców.

Firma Strabag już dziś organizuje magazyny surowców, które będą wykorzystywane podczas budowy. Magazyn powstaje w Wiązownie, niedaleko Centrum Handlowego “Jarton” w Wiązownie.

Więcej informacji  o inwestycji na stronie GDDKiA: https://www.gddkia.gov.pl/mapa-stanu-budowy-drog_mazowieckie

Data opublikowania strony: 24/10/2016