mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Budowa linii elektroenergetycznej 400 kV. Strategiczna inwestycja coraz bliżej

Budowa linii elektroenergetycznej 400 kV. Strategiczna inwestycja coraz bliżej

Linia energetyczna, wysokie słupy na tle niebieskiego nieba

Wojewoda Mazowiecki wszczął postępowanie w sprawie wniosku o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowej dla inwestycji „Budowa linii 400 kV Kozienice-Miłosna”. Inwestorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

Inwestycja obejmuje budowę nowej wielotorowej linii najwyższych napięć od Kozienic do Sulejówka na odcinku 71,8 km, w miejsce obecnej linii (wybudowanej w 1970 r.) i w większości po jej śladzie. Jak informuje inwestor, nowa linia ma się charakteryzować przede wszystkim wyższymi słupami, za to mniejszym oddziaływaniem elektromagnetycznym. Pas technologiczny obecnej linii wynosi po 40 m od jej osi, zaś tej nowej będzie miał po 5 m mniej z każdej strony.

Z uwagi na kwestie techniczne, związane z poszczególnymi elementami planowanej sieci, postępowanie podzielone jest na kilka odcinków, z których trzy dotyczą obszaru naszej gminy.

Dlatego w ramach postępowania na stronie BIP Urzędu Gminy Wiązowna, w zakładce: Ogłoszenia – inwestycje celu publicznego, zamieszczono trzy obwieszczenia dotyczące sprawy budowy linii 400 kV, ze wskazaniem numerów działek i miejscowości, których dotyczą postępowania. Prosimy zainteresowanych o zapoznanie się z treścią obwieszczeń zamieszczonych pod tekstem.

Wiele przydatnych informacji znajdą Państwo na stronie dedykowanej tej konkretnej inwestycji pod adresem: www.liniakozienice-milosna.pl

Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Planowania Przestrzennego pod nr tel. 22 512 58 19 lub 22 512 58 16, e-mail: s.burbicki@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 25/02/2021