bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Budowa OAW. Nasi mieszkańcy są przeciw!

Przebieg rozpatrywanych Wariantów drogi ekspresowej S10 i Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej
Przebieg rozpatrywanych Wariantów drogi ekspresowej S10 i Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (Foto: GDDKiA)

W związku z planami GDDKiA umieszczenia na obszarze naszej gminy Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej, przeprowadzone zostało badanie ankietowe wśród mieszkańców gminy. Wyniki są jednoznaczne. Nie chcemy kolejne autostrady!

Badanie przygotowała firma Smartscope, specjalizująca się w badaniach marketingowych,  przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Nie tędy droga” oraz Urzędem Gminy Wiązowna. Link do ankiety wysyłany był do Państwa za pomocą systemu SMS.

W badaniu wzięło udział 405 osób. Wyniki badania są jednoznaczne. 81% naszych mieszkańców jest przeciwnych powstaniu kolejnej autostrady na obszarze naszej gminy. Mieszkańcy głównie cenią sobie możliwość obcowania z przyrodą a plany GDDKiA dotyczą głownie terenu Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, Natury 2000 i rezerwatu przyrody Świder. Aż 95% mieszkańców wie już o planach GDDKIA. Pod tekstem zamieszczamy szczegółowe zestawienie wyników badania.

 

Grafika. Stosunek mieszkańców do przebiegu OAW przez Gminę Wiązowna

 

Przypominamy że z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w dniach 25-27 stycznia odbyły się spotkania informacyjne online z przedstawicielami podwarszawskich samorządów. P.o. dyrektora GDDKiA Tomasz Żuchowski zaprezentował wyniki Studium Korytarzowego Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Jako preferowany korytarz wskazano ten przebiegający przez tereny Gminy Wiązowna. Więcej na ten temat pisaliśmy w materiale: Budowa Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Preferowane warianty niekorzystne dla gminy!

Na stronie  GDDKiA znajda Państwo odnośnik do streszczenia studium korytarzowego, z którym również warto się zapoznać. To podstawowy dokument GDDKiA, który uzasadnia wskazanie korytarzy drogowych i wybór najkorzystniejszego (według GDDKiA) wariantu.

Więcej informacji udziela Wydział Planowania Przestrzennego, tel. 22 512 58 16 lub 22 512 58 19.

Data opublikowania strony: 09/03/2021