mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Budowa osiedla w Rudce. Rozprawa administracyjna

Budowa osiedla w Rudce. Rozprawa administracyjna

Segregator z dokumentami po prawej. Po lewej kalkulator, a na nim czerwony długopis

Na terenie osiedla Rudka w okolicach rzeki Świder ma powstać osiedle mieszkaniowe. Trwa postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla tej inwestycji. Już 18 lutego odbędzie się rozprawa administracyjna, której celem będzie uzgodnienie interesów stron oraz wyjaśnienie wszystkich wątpliwości związanych z budową.

Ostatnio głośno jest w mediach o wpływie na otoczenie inwestycji w Rudce. Przypomnijmy, że chodzi o okolice rzeki Świder i granice terenów cennych przyrodniczo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przed wydaniem decyzji środowiskowej, urzędnicy zbierają opinie od odpowiednich instytucji, takich jak Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Wody Polskie i Sanepid. Nie zgłosiły one zastrzeżeń, RDOŚ wniósł natomiast uwagi, do których inwestor się zastosował. Wydział Środowiska i Nieruchomości Urzędu Gminy Wiązowna aktualnie prowadzi postępowanie w sprawie wydania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla tego przedsięwzięcia.

W czwartek 18 lutego 2021 r. o godz. 11.00 w Urzędzie Gminy Wiązowna (ul. Lubelska 59) w sali konferencyjnej (2 piętro, pok. nr 206), odbędzie się rozprawa administracyjna. Jej celem jest uzgodnienie interesów stron (inwestora, mieszkańców i innych zainteresowanych) oraz wyjaśnienie spraw i wątpliwości związanych z budową osiedla (działka nr ew. 311/4, obr. geod. Żanęcin). Na jego terenie mają powstać 24 budynki wielorodzinne wraz z garażami podziemnymi, budynek usługowo-handlowy (zaplanowano w nim przedszkole), parking, trafostacją, a także niezbędna infrastruktura techniczna.

Do udziału w rozprawie administracyjnej zaproszono strony postępowania oraz stowarzyszenie działające na prawach stron, a także jednostki państwowe i samorządowe, organizacje społeczne i inne osoby, jeżeli ich udział w rozprawie jest uzasadniony. Reguluje to art. 89 – 91 Kodeks postępowania administracyjnego. Ogłoszenia o rozprawie dostępne są także na tablicach ogłoszeń.

Szczegółowych informacji udziela Joanna Kociszewska – Wydział Środowiska i Nieruchomości, tel. 22 512 58 26, e-mail: j.kociszewska@wiazowna.pl.

Data opublikowania strony: 22/01/2021