Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Budowa S17. Zmiana w organizacji ruchu i tras autobusów

Budowa drogi. Żółta koparka przesypuje hałdy ziemi
Droga S17 poprawi połączenie pomiędzy Warszawą z pozostałymi ośrodkami w kraju i sąsiednich państwach (Foto: pixabay.com)

Firma Strabag wprowadziła czasową organizację ruchu z drogi krajowej DK17 przez ul. Parkingową i Lubelską. Przekierowanie ruchu nastąpiło 2 kwietnia i potrwa co najmniej 16 miesięcy.

Przypominamy, iż objazd podyktowany jest koniecznością rozbiórki obecnego mostu na rzece Mieni w ciągu drogi krajowej nr 17 i wybudowaniu w tym miejscu nowego mostu. Czasowa organizacja ruchu potrwa ok. 16 miesięcy z wyłączeniem tych zimowych.

Szczegóły objazdu:

Ruch z Warszawy do Lublina przebiega następująco: obwodnicą Wiązowny do ul. Parkingowej, dalej ul. Lubelską w kierunku skrzyżowania ze światłami i powrót na DK17 w kierunku Lublina (w tym kierunku nie będzie możliwy skręt w lewo z ul. Parkingowej w ul. Lubelską i Kościelną).

Ruch z Lublina do Warszawy jest skierowany na obecnych światłach z drogą 721 w prawo w ul. Lubelską, dalej w lewo w ul. Parkingową i ponownie w prawo na obwodnicę Wiązowny (w tym kierunku nie będzie możliwa jazda na wprost ul. Lubelską w kierunku urzędu i skręt w prawo w ul. Kościelną).

Wykonawca przeprasza za utrudnienia.

Przypominamy, że na całym odcinku trasy S17, na którym trwa budowa, można spodziewać się utrudnień, np. ograniczeń w prędkości oraz chwilowych wstrzymań ruchu. Więcej na temat budowy drogi ekspresowej przeczytają Państwo w tekście: Drogi 2019. Kiedy pojedziemy S17?

Od kwietnia zmiana tras linii 722, L22 i 730

Drogowcy pracują przy budowie drogi S17. Z tego powodu zmieniły się trasy autobusów linii 722, 730 i L22.

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy drogi ekspresowej S17, a tym samym zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Lubelskiej na odcinku Parkingowa – Kościelna oraz drogi krajowej DK 17 na odcinku Parkingowa – Wiązowska, od dnia 2 kwietnia aż do odwołania od momentu rozpoczęcia kursowania we wczesnych godzinach porannych linie autobusowe 722 oraz L22 zostały skierowane na następującą trasę objazdową:

w obu kierunkach: od skrzyżowania ulic Wiązowska / DK 17 / Lubelska: Lubelska – Sportowa – (w lewo) Nadrzeczna – (w lewo) Kościelna – Lubelska i dalej swoimi trasami podstawowymi.

Wobec powyższego utrzymuje się zawieszenie funkcjonowania przystanków SPORTOWA 01 i 02.

W zamian uruchamia się przystanki zastępcze:

  • SPORTOWA 51, zlokalizowany przy ul. Sportowej przed skrzyżowaniem z ul. Kwiatową (jadąc od strony ul. Lubelskiej), obowiązujący jako stały dla linii autobusowych 722 oraz L22,
  • SPORTOWA 52, zlokalizowany na chodniku przy ul. Sportowej za skrzyżowaniem z ul. Kwiatową (jadąc od strony ul. Nadrzecznej), obowiązujący jako stały dla linii autobusowych 722 oraz L22.

Linie autobusowe 722 oraz L22 kursować będą na podstawie specjalnych rozkładów jazdy.

W związku z rozpoczęciem naprawy nawierzchni jezdni pętli WIĄZOWNA zlokalizowanej przy ul. Lubelskiej w Wiązownie, a tym samym brakiem możliwości przejazdu przez ww. kraniec, od 1 kwietnia od początku kursowania do odwołania, linia autobusowa 730 została skierowana (w obu kierunkach) do krańca BRZEZINY od skrzyżowania ulic Boryszewska / Lubelska w Wiązownie bezpośrednio ulicą Boryszewską, tj. bez wykonywania podjazdów do zespołu przystankowego URZĄD GMINY. Zawieszeniu nie ulega funkcjonowanie żadnego przystanku.

Linia autobusowa 730 kursować będzie na podstawie specjalnego rozkładu jazdy.

ZTM przeprasza za utrudnienia.

Data opublikowania strony: 28/03/2019