mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Budowa świetlicy w Pęclinie ruszyła

Budowa świetlicy w Pęclinie ruszyła

Świetlica w Pęclinie będzie trzecim zrealizowanym obiektem w ramach budowy sieci świetlic wiejskich na terenie naszej gminy. Pierwsza świetlica została wybudowana i oddana do użytku w Izabeli, druga w Majdanie (planowany termin oddania do użytku – koniec maja). Dokumentacja projektowa dla budowy świetlicy powstała w 2016 roku. Projekt budowlany został zatwierdzony przez starostę otwockiego, który udzielił pozwolenia na budowę budynku.

Opracowanie projektowe obejmuje zagospodarowanie działki oraz projekt budowy budynku świetlicy. Ścieki odprowadzane będą do zbiornika bezodpływowego zlokalizowanego na terenie działki. W budynku znajdzie się sala (aula), pomieszczenie socjalno-kuchenne, sanitariaty i pomieszczenia gospodarcze. Źródłem ogrzewania będą grzejniki elektryczne, a ciepła woda użytkowa będzie ogrzewana w elektrycznym ogrzewaczu wody. W celu zmniejszenia opłat za prąd zostanie wykonana instalacja fotowoltaiczna. Będzie to pierwsza świetlica w naszej gminie wyposażona w odnawialne źródła energii. Wytworzona energia elektryczna będzie wykorzystywana na potrzeby własne budynku. Obiekt jest przystosowany do jednoczesnego korzystania przez maksymalnie 50-ciu użytkowników.

Nowa świetlica, w zależności od potrzeb mieszkańców może być wykorzystywana na zebrania, zajęcia rekreacyjne, kursy dokształcające oraz inne spotkania.
Wejście do budynku będzie przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Budynek posiada także dodatkowe wejścia: techniczne dla obsługi, cateringu itp., boczne do pomieszczenia przeznaczonego na sprzęt gospodarczy oraz bezpośrednie wyjście na zewnątrz z głównej sali świetlicy.

Data opublikowania strony: 20/04/2018