bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Budżet 2021. Sprawdź, na co idą Twoje pieniądze

Banknoty 200-złotowe zwinięte w rulony i ustawione jeden obok drugiego
(Foto: Adobe Stock)

Chcesz wiedzieć, ile pieniędzy z podatku trafia na oświatę, ochronę środowiska czy na pomoc społeczną? Wejdź na platformę nacoidamojepieniadze.pl i sprawdź, na co przeznaczamy gminny budżet.

Serwis już po raz trzeci prezentuje, jak dysponujemy pieniędzmi, które nam powierzono. Wszystkie informacje na stronie są przygotowywane na podstawie Uchwały Budżetowej Gminy Wiązowna na 2021 rok. Mieszkaniec – ustawiając wysokość swojego miesięcznego wynagrodzenia brutto – może sprawdzić, ile wydawane jest m.in. na oświatę, bezpieczeństwo publiczne, inwestycje, sport i kulturę, ochronę środowiska czy transport.

Analiza budżetu pozwala pokazać, w jakim stopniu każdy, kto płaci podatki w gminie Wiązowna, przyczynia się do jej rozwoju oraz do powstawania nowych inwestycji, które są u nas prowadzone.

Narzędzie jest dostępne pod adresem: https://nacoidamojepieniadze.pl/budzet-gminy/wiazowna/2021. Na platformie znajduje się również prezentacja z danymi z budżetu z 2020 i 2019 r. 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z tą platformą. Na niej znajdują się również ważne wskazówki dla tych, którzy nie płacą u nas podatków i chcieliby to robić, ale nie wiedzą, jak.

 

Plakat informujący mieszkańców o platformie nacoidamojepieniadze.pl

Data opublikowania strony: 26/02/2021