Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Chcesz pieniądze? Stwórz program

Zapraszamy przedstawicieli NGOsów do stworzenia programu współpracy na przyszły rok. To wy zdecydujecie na co wydmy publiczne pieniądze!

Do 30 listopada każdego roku rada gminy uchwala roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi. Na podstawie tego dokumentu przyznawane są później dotacje organizacjom pozarządowym. Do tej pory przedstawiciele NGOsów jedynie opiniowali program, a działania organizacji musiały być jemu podporządkowane.  W tym roku proponujemy fundamentalną zmianę.

Chcemy, by to przedstawiciele NGOsów pokazali nam, na jakie cele warto wydać publiczne pieniądze, gdzie są największe potrzeby mieszkańców. Nasi urzędnicy zamiast narzucać NGOsom  zadania do wykonania, pomogą im stworzyć roczny plan współpracy. Tak, by organizacje pozarządowe mogły  najlepiej, jak potrafią, służyć mieszkańcom gminy. Chcemy, by  urzędnicy byli jedynie narzędziem w rękach doświadczonych działaczy społecznych. Zależy nam na tym, by wykorzystać wiedzę i umiejętności społeczników. Chcemy, by program współpracy, a co za tym idzie publiczne pieniądze, były wykorzystane na cele na prawdę potrzebne. W tym roku na dotacje na NGO przeznaczyliśmy  815 795,89 zł. Ile pieniędzy będzie w następnym roku – to zależy m.in. od zakresu programu!

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu gminy Wiązowna do udziału w pracach zespołu ds. opracowania programu współpracy z NGO na 2016 rok. Podczas spotkań będą opracowywane wspólne kierunki i plany działań. Naszym celem będzie także lepsze poznanie i wykorzystanie potencjału organizacji pozarządowych oraz zdefiniowanie potrzeb mieszkańców naszej gminy. Praca zespołu polegać będzie na wypracowaniu projektu programu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Zachęcamy do zgłaszania się!

Prace zespołu rozpoczną się we wrześniu, potrwają do października 2015 r. i odbywać się w będą w urzędzie. Nabór (formularz pod tekstem) do zespołu trwa do 31 sierpnia br. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres mailowy: e.cieslicka@wiazowna.pl.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NGO

Data opublikowania strony: 21/07/2015