Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Chodźmy na wybory! Wygrajmy 2 500 000 zł dla naszej gminy

Słupki zrobione z monet od najmniejszego do największego

Nawet 2 500 000 zł możemy zyskać dla naszej gminy na remont remiz, działania klubów sportowych i kół gospodyń czy inne potrzebne na naszym terenie inwestycje. Co trzeba zrobić? Wystarczy, że 15 października wszyscy pójdziemy na wybory!

By zachęcić do korzystania ze swojego prawa wyborczego, rząd przygotował akcje profrekwencyjne. W każdym powiecie (z wyłączeniem miast na prawach powiatu) gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w wyborach do parlamentu, otrzyma milion złotych dotacji na termomodernizację, remont remizy strażackiej lub innego budynku użyteczności publicznej w ramach konkurs „Bitwa o remizy”.

Jak zapowiedział wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński, gmina z Mazowsza do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w wyborach w ramach powiatu otrzyma dodatkowy 1 mln zł.  Środki te trafią do budżetu obywatelskiego.

Oprócz tego na dodatkowe środki mogą liczyć gminy, w których frekwencja przekroczy 60 proc. Dana gmina otrzyma wtedy: 250 tys. zł na rozwój działalności kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych i orkiestr dętych oraz 250 tys. zł dla lokalnego klubu sportowego.

To środki, które mają wzmocnić lokalnie działające grupy. Koła gospodyń wiejskich, zespoły ludowe i orkiestry dęte dbają o zachowanie tradycji i zaangażowanie w swoim sąsiedztwie. Lokalne kluby sportowe to zaś szansa dla dzieci i młodzieży, żeby rozwijały swoje talenty, korzystając z profesjonalnego zaplecza.

Jako gmina mamy duże szanse na zdobycie funduszy. W 2019 r. pobiliśmy rekord frekwencji. Z danych Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że w naszej gminie wyniosła ona wtedy 72,63 proc. Był to drugi wynik w powiecie otwockim. Na Mazowszu frekwencja wyniosła wtedy 68,65 proc., zaś w całej Polsce – 61,74 proc. W porównaniu z 2015 r. zaliczyliśmy skok o ponad 10 proc.! W 2015 r. frekwencja wyniosła  62,33 proc.

 

Data opublikowania strony: 10/10/2023