mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Co każde dziecko powinno wiedzieć? – spotkanie z policjantem

Co każde dziecko powinno wiedzieć? – spotkanie z policjantem

Policjanci w bibliotece

5 listopada 2015r. bibliotekę w Wiązownie odwiedzili przedstawiciele miejscowego posterunku – kierownik – aspirant Radosław Tomaszewski i dzielnicowy – starszy aspirant Mariusz Stelmach. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Co każde dziecko powinno wiedzieć?” i miało na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Uczestniczyły w nim klasy trzecie szkoły podstawowej z nauczycielkami: Edytą Urlich, Beatą Szczęsną i Żanetą Szufladowicz.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wskazówek dotyczących   zachowania i  bezpieczeństwa na drodze do i ze szkoły, jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez ulicę. Pan policjant podkreślił, jak ważną rolę po zmroku pełnią elementy odblaskowe na odzieży, które każdy uczeń powinien posiadać, bo  dzięki temu dziecko jest na drodze lepiej widoczne, a więc zdecydowanie bardziej bezpieczne. Dzieci mogły dokładnie przyjrzeć się jak wygląda strój policjanta oraz jego wyposażenie, niezbędne podczas wykonywania tej pracy, a więc m.in. kajdanki, pistolet, czapka. Ogromną frajdę sprawiło dzieciom pobieranie odcisków palców czy zakuwanie w kajdanki. Na zakończenie miłą niespodzianką była możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego, który policjanci zaparkowali tuż przy budynku biblioteki. Każdy mógł wejść do samochodu i posiedzieć za kierownicą. Ogromne wrażenie wywołał włączony przez funkcjonariusza  sygnał radiowozu.

Serdecznie dziękujemy za atrakcyjne i miejmy nadzieję, że nie ostatnie spotkanie, które dostarczyło pozytywnych emocji o czym świadczyły uśmiechy na twarzach dzieci.

info. z tukontakt@wiazowna.pl – Teresa Naperty

Data opublikowania strony: 18/11/2015