bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Ćwiczenia RENEGADE/SAREX-21. Zawyją syreny

Ćwiczenie RENEGADE/SAREX-21 z zakresu przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym z powietrza oraz prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczych na obszarze lądowym i morskim (Foto: gov.pl)

Trwają ćwiczenia taktyczno-specjalne RENEGADE/SAREX-21 organizowane przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Z tego powodu w czwartek 20 maja możemy usłyszeć syreny.

Na terenie powiatu otwockiego 20 maja w godz. 8.00-16.00, za pośrednictwem Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego lub Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, mogą zostać uruchomione syreny alarmowe.

Ćwiczenie RENEGADE/SAREX-21 odbywają się w  województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i mazowieckim. W ramach ćwiczenia zaplanowano cztery epizody. Na Mazowszu odbędzie się ten czwarty. Jego założenie to: po zdarzeniu lotniczym, związanym z rozbiciem się wojskowego statku powietrznego podczas szkolenia ze strzelania lotniczego, istnieje potrzeba prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczej w rejonie zdarzenia. Poszkodowani – rozbitkowie samolotu. Miejscem realizacji epizodu jest teren zalesiony, trudnodostępny w rejonie poligonu lotniczego.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych im. gen. Bronisława Kwiatkowskiego, a udział w nim biorą m.in.: Dowództwo Operacyjne RSZ z podporządkowanymi centrami i ośrodkami, Dowództwo Generalne RSZ z podległymi jednostkami wojskowymi, Żandarmeria Wojskowa, Wojska Obrony Terytorialnej, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Polski Czerwony Krzyż oraz podchorążowie uczelni wojskowych.

Źródło: powiat otwocki, gov.pl

Data opublikowania strony: 18/05/2021