Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Czytam sobie w bibliotece”… w Duchnowie

Warsztaty czytelnicze

26 października 2015 r. w  Bibliotece Publicznej w Duchnowie odbyły się warsztaty czytelnicze zorganizowane w ramach ogólnopolskiego projektu „Czytam sobie w bibliotece”. Projekt, który ma na celu zachęcenie dzieci do samodzielnego czytania, skierowany jest do dzieci w wieku 5-8 lat.

Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy o lesie i zwierzętach w nim zamieszkujących. Tematem przewodnim były wilki. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat tych zwierząt, a także dowiedziały się jak można im pomóc. Ochroną wilków zajmuje się organizacja WWF, wchodząc na stronę www.pomagamwilkom.pl możemy symbolicznie zaadoptować wilka i tym samym wesprzeć projekt ochrony tych zwierząt, których w naszym kraju zostało już tylko 850.

Głównym bohaterem naszego spotkania był wilk, więc dzieci przeczytały fragmenty książki Ewy Nowak pt. „Szarka”. Szarka to młody wilczek, który trafił pod opiekę do kilkuletniej  Gabrysi, spędzającej zimowe ferie u dziadków na wsi. Dziewczynka była przekonana, że zajmuje się małym pieskiem. Mali czytelnicy tak bardzo zainteresowali  się lekturą że stworzyliśmy kolejkę na wypożyczenie tej pozycji.

Z przygotowanych materiałów w mgnienia oku powstały wilki z plasteliny oraz piękna praca plastyczna przedstawiająca środowisko naturalne wilków. W tak przygotowanej scenerii dzieci tropiły ślady zwierzyny leśnej.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz teczkę z kolorowankami, naklejkami i zakładkami.

info. z tukontakt@wiazowna.pl – Marzena Kopka

Data opublikowania strony: 27/10/2015