mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Debata o bezpieczeństwie 2019

Debata o bezpieczeństwie 2019

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, pod takim właśnie hasłem otwocka Policja kontynuuje cykl spotkań z mieszkańcami, zainaugurowany w 2017 roku.

W dniu 19 czerwca br. w Domu Kultury “Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej odbyła się debata o bezpieczeństwie. W debacie tradycyjnie wzięli udział przedstawiciele Policji oraz samorządu gminnego, Zastępca Wójta Tomasz Kostyra, Komendant Komisariatu w Józefowie komisarz Arkadiusz Piętka, Kierownik Posterunku Policji w Wiązownie, dzielnicowi obsługujący rejon gminy Wiązowna asp. Hanna Bronikowska, mł. asp. Jacek Zduńczyk, mł. asp. Włodzimierz Kozłowski oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Otwock Jakub Komorowski.

W czasie debaty przedstawiono założenia „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz zasady działania aplikacji mobilnej „Moja Komenda”. Omówiono szczegółowo stopień realizacji wniosków z ubiegłorocznej debaty społecznej oraz zadania priorytetowe jakie w bieżącym półroczu realizują dzielnicowi.

Debata była bardzo konstruktywna. Obecni przedstawiciele samorządu i policji z uwagą słuchali wypowiedzi uczestników debaty, odpowiadając na pytania w sposób bardzo kompetentny i szczegółowy. W swoich wypowiedziach zapewniali o tym, że dokładnie rozpoznają każdy wniosek i podejmą działania, aby eliminować wskazane zagrożenia.

Podczas debaty omówiono szereg tematów związanych z lokalnym bezpieczeństwem. Wskazano zagrożenia w postaci miejsc częstego spożywania alkoholu w głównej mierze przez młodzież, dziękowano za zwiększenie liczby patroli oraz kontrole kierowców, jednocześnie prosząc o przysłowiowe “jeszcze”.

Spotkanie miało zachęcić mieszkańców do współdziałania z Policją na rzecz bezpieczeństwa, reagowania i powiadamiania oraz wspólnej pracy na rzecz mieszkańców, aby pokazać, że dzięki takim właśnie inicjatywom jak debaty, można wypracować nowe kierunki działań.

Data opublikowania strony: 21/06/2019