Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Dzieci z Duchnowa w szkole w Brzezinach?

Mieszkańcy Duchnowa zwrócili się prośbą do Rady Gminy o zmianę obwodów szkolnych i włączenie ich miejscowości do obwodu, który obejmuje szkoła w Brzezinach. Tamtejsza podstawówka, choć formalnie leży w granicach administracyjnych Gminy Halinów, jest położona zaledwie kilka minut drogi od Duchnowa. Mieszkańcy wolą, żeby ich dzieci chodziły do tej szkoły, a nie oddalonej o kilka kilometrów szkoły w Wiązownie. To zrozumiałe także dlatego, że wielu rodziców z Duchnowa skończyło brzezińską podstawówkę. Ponadto dzięki zmianom w kursowaniu autobusu linii 730, które obowiązują od kilku miesięcy, dojazd do tej szkoły, po latach, wreszcie jest dobrze zorganizowany.

Zmiany, o które proszą rodzice, wymagają  porozumienia z Gminą Halinów i formalnej zmiany obwodów szkolnych w naszej gminie. Rada Gminy Wiązowna pozytywnie zaopiniowała prośbę rodziców i uznając ją za zrozumiałą i naturalną, upoważniła wójta naszej gminy do przygotowania odpowiedniej uchwały i rozpoczęcia negocjacji z Gminą Halinów. O efektach tych negocjacji będziemy informowali na bieżąco.

Jest rzeczą oczywistą, że nawet jeśli dojdzie do zmiany obwodów szkolnych, to dzieci tych rodziców, którzy zmiany nie chcą, nadal będą miały miejsca w szkole w Wiązownie.

Pod tekstem stanowisko Rady Gminy Wiązowna w tej sprawie.

Data opublikowania strony: 15/05/2016