mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Dzień Ziemi 2021. Zbiórka elektrośmieci, nakrętek i rzeczy dla schroniska

Dzień Ziemi 2021. Zbiórka elektrośmieci, nakrętek i rzeczy dla schroniska

Zielony, metalowy liść, do którego można wrzucić plastikowe nakrętki
Zielone liście na nakrętki pojawił się w dwóch miejscach na terenie Wiązowny (Foto: E. Różańska)

W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi zapraszamy do zacieśnienia relacji z Matką Ziemią. Niech każdy z nas zrobi jej „mały prezent” z tej okazji. Zachęcamy do włączenia się w zbiórki elektrośmieci, nakrętek, zużytych baterii, a także używanych kocy, ręczników, pościeli i prześcieradeł. Te ostatnie trafią do Schroniska Fundacja Azyl pod Psim Aniołem.

Przedmioty można przekazywać w dniach 22 kwietnia – 8 maja w lokalizacjach wskazanych poniżej:

  1. Elektrośmieci – do kontenera za budynkiem Pawilonu Kultury w Wiązownie (ul. Lubelska 53);
  2. Rzeczy dla schroniska – przynosimy na Targowisko Gminne „Mój Rynek” w Wiązownie (ul. Lubelskiej 33a). Można przekazywać używane kołdry (bez pierza), koce, ręczniki, materace (małe bez sprężyn np. dziecięce), wykładziny, posłania oraz używane, ale nadające się do użytku smycze, obroże, szelki;
  3. Nakrętki – do specjalnych pojemników na nakrętki znajdujących się w Gminnym Parku Centrum (Wiązowna ul. Lubelska 30), na targowisku (Wiązowna ul. Lubelskiej 33a) i przy Szkole Podstawowej w Gliniance (ul. Napoleońska 1);
  4. Baterie – do pojemników w Pawilonie Kultury (Wiązowna ul. Lubelska 53) i Domu Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej (ul. Doliny Świdra 6).

Zbiórki koordynuje Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie, przy wsparciu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wiązownie, Urzędu Gminy Wiązowna, a w szczególności Wydziału Środowiska i Nieruchomości. Więcej informacji pod numerem tel. 22 780 41 79.

Chciałbyś coś więcej ofiarować Ziemi w dniu jej święta? Zasadź kwiaty w ogrodzie, posprzątaj najbliższą okolicę (np. las – przypominamy, że trwa akcja sprzątanie świata, która w tym roku przyjęła formułę indywidualnych inicjatyw). Starannie planuj zakupy, tak aby nie marnować jedzenia, podejmuj odpowiedzialne wybory (np. wybierając produkty w ekologicznych opakowaniach). Możesz mieć pewność, że Ziemia co dzień będzie ci dziękować, a ty będziesz czerpał z jej bogactwa.

Katarzyna Jędrzejewska

Data opublikowania strony: 16/04/2021