Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

EKO Dzień Sportu w Zakręcie. Udana impreza

Na „Orliku” w Zakręcie w niedzielę 24 kwietnia odbył się Eko Dzień Sportu, który rozpoczął sezon rekreacyjno-sportowy w naszej gminie. Była to pierwsza od ponad dwóch lat impreza plenerowa zorganizowana bez obostrzeń epidemiologicznych. Zaproponowane atrakcje zarówno sportowe, ekologiczne czy czysto relaksacyjne, skierowane do wszystkich niezależnie od wieku, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród licznie przybyłych uczestników wydarzenia.

Na boiskach orlikowych przygotowano m.in.: tory przeszkód, konkurencje zręcznościowe i celnościowe, rzuty do kosza, strzelanie z łuku, grę w bule, skakanie na skakance i wiele innych. Na zakończenie zmagań rozegrano „rodzinny” mecz piłki nożnej, w którym wzięła udział rekordowa liczba zawodników.

Oprócz atrakcji sportowych, przybyli na miejsce imprezy mogli korzystać z eko-warsztatów przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie (woskoowijki, kiełkownica i rozsady roślin), rozwiązywać ekozagadki, „poskakać” na dmuchańcu, zwiedzić strażacki wóz bojowy i skosztować pysznych ciast, frytek i zapiekanek.

W chwili wolnej od zabawy i rywalizacji sportowej można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z niedźwiedziem polarnym oraz Pszczółką Mają, która zapraszała do nowo powstałego parku rozrywki Majaland.

Wydział Środowiska i Nieruchomości Urzędu Gminy Wiązowna wręczył nagrody w konkursie „Czyste powietrze”, a dzieci z gminnych przedszkoli na scenie zaprezentowały repertuar o tematyce ekologicznej.

Ponadto w tym dniu na placu podstawiono kontener na elektrośmieci. Na koniec wydarzenia był wypełniony po brzegi. Za przyniesione elektroodpady można było otrzymać sadzonki krzewów i drzewek.  Chcielibyśmy podziękować naszym darczyńcom za przekazanie sadzonek, które nasi mieszkańcy otrzymali w zamian za elektrośmieci.

Dziękujemy także za współpracę i udział w wydarzeniu: Przedszkolu „Leśna kraina” z Zakrętu, Przedszkolu „Pod Stumilowym Lasem” w Pęclinie, Przedszkolu „Pszczółki Mai” w Woli Duckiej i Przedszkolu „Misia Uszatka” w Wiązownie oraz Szkole Podstawowej im. C. K. Norwida w Zakręcie i szkolnej Radzie Rodziców, Wydziałowi Środowiska i Nieruchomości UG Wiązowna, Spółdzielni Socjalnej „Odmiana”, Sołectwu Zakręt, Piotrowi Michalczykowi, a przede wszystkim dziękujemy mieszkańcom naszej gminy i gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w tę piękną słoneczną niedzielę.

Do następnego razu!

Info z: tukonkt@wiazowna.pl

Michał Białek

GOK Wiązowna

Data opublikowania strony: 25/04/2022