Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

EKO Piknik w Zakręcie. Zapraszamy 19 maja

Wesołe Szczurki, muzyczny spektakl ekologiczny “Zbieraj z klasą”, podsumowanie akcji “Czyste sołectwo – moja wizytówka”, występy zespołów “Koledzy Mojego Ojca” i “Strefa Ciszy” oraz koncert gwiazdy wieczoru Mariusza Totoszko – to tylko kilka z wielu atrakcji, jakie czekają na EKO Pikniku, który odbędzie się już w ten weekend w Zakręcie.

Zapraszamy w najbliższą niedzielę 19 maja do Zakrętu na plac przy kościele (ul. ks. Iwaniuka 1) od godz. 13. Impreza potrwa do godz. 21. A będzie się na niej działo …

Będzie EKO!

Podczas pikniku odbędzie się akcja „Zbieraj z klasą”. Jest to cykl muzycznych spektakli, które prowadzi wokalista Mariusz Totoszko oraz założycielka portalu „Najlepsze dla dzieci” Justyna Tomańska, a także maskotka akcji – Paluszek. Podczas spektakli uczestnicy mają okazję zgłębić wiedzę z zakresu ekologii. Poprzez zabawę nauczą się, dlaczego warto dbać o Ziemię i zbierać zużyte baterie oraz elektrośmieci. W trakcie zajęć dzieci będą uczestniczyć w konkursach z nagrodami.

Podczas EKO – Pikniku w Zakręcie odbędzie się też zbiórka elektrośmieci. Wszyscy, którzy w tym dniu dostarczą zużyty sprzęt RTV lub AGD, otrzymają od nas EKO – niespodziankę. Kontener, do którego będzie można wrzucać przywiezione śmieci, będzie stał przy ul. Kościelnej 2 – róg ul. Dębowej do godz. 17.

Wspólnie podsumujemy także akcję „Czyste sołectwo – moja wizytówka”. Dlatego zapraszamy przedstawicieli grup, które brały udział we wspólnym wiosennym sprzątaniu.

Będzie wesoło!

Dla dzieci wystąpią: Wesołe Szczurki –  trzy sympatyczne maskotki o dużych gabarytach, które podczas EKO Pikniku porwą do zabawy każdego. Szczurki wspólnie z dziećmi zaśpiewają, zatańczą, pouczą i pobawią się oraz poprowadzą wesołe animacje dla dzieci i młodzieży.

 

Podczas EKO Pikniku – wszystkie atrakcje dla dzieci będą BEZPŁATNE! Zapewniamy strefę zabawy: dmuchane zabawki, eurobangee, warsztaty plastyczne oraz stoiska edukacyjno-ekologiczne.

Będzie muzycznie!

Zespół “Strefa Ciszy” zagra dla nas podczas EKO Pikniku! Pomysł na jego stworzenie zrodził się podczas sierpniowego rejsu po Mazurach w roku 1995. Pierwsze koncerty odbywały się w kameralnym gronie przy ogniskach i w tawernach mazurskich. Zespół  inspiruje się tradycyjną muzyką irlandzką, wykonując żywiołowe utwory instrumentalne oraz piosenki żeglarskie, popularnie zwane szantami.

Na pikniku nastąpi wielki muzyczny powrót  zespołu “Koledzy Mojego Ojca”. To będzie dobre, mocne brzmienie.

Gwiazdą Wieczoru będzie Mariusz Totoszko – jeden z najbardziej lubianych i utalentowanych artystów polskiej sceny muzycznej.  Świetny głos, prezencja i charyzma sceniczna. Wokalista jednego z najpopularniejszych polskich zespołów – VOLVER, z którym zdobył wiele znaczących nagród muzycznych. Na festiwalu Top Trendy 2010 w Sopocie otrzymał główną nagrodę w konkursie Trendy. Podczas Bydgoszcz Hit Festiwal utwór „Volveremos” został uznany za polski hit lata 2010. Na XLVII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobył „Super Jedynkę” w kategorii Debiut Roku. W 2012 r. zespół zdobył “Złoty Samowar” na festiwalu piosenki rosyjskiej za utwór „Milion białych róż”. Uczestnik wielkiego muzycznego show Polsatu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Wyjątkowy, charyzmatyczny i porywający do wspólnej zabawy.

Będzie sportowo!

Specjalnie dla gości EKO Pikniku przygotujemy mobilne miasteczko rowerowe. Zobaczymy pokazy akrobacji rowerowych, każdy będzie mógł zmierzyć się z refleksometrem.  Zapraszamy, przyjeżdżajcie do nas na rowerach – bądźcie EKO. Dla wszystkich, którzy przyjadą na rowerze, nagrody specjalne.

Do EKO zobaczenia!

Paulina Sokół

Data opublikowania strony: 15/05/2019