radio button mapa button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 16-22 września

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 16-22 września

Startuje Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT). Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz minister środowiska Jan Szyszko zaapelowali o wspieranie inicjatywy organizowanej co roku w dniach 16 – 22 września.

Warto podkreślić, że zrównoważony transport oznacza przede wszystkim poprawę jakości powietrza w miastach i gminach, ograniczenie hałasu oraz zwiększenie atrakcyjności  przestrzeni publicznej. Stanowi on także szansę na rozwój lokalnej przedsiębiorczości oraz poprawę jakości życia, również w małych ośrodkach miejskich i na terenach wiejskich.

Kampania promuje ekologiczne formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny (czyli łączenie różnych środków transportu). Tematem przewodnim w roku 2017 jest hasło „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.

Rozwój polskich miast i gmin oraz poprawa jakości życia wszystkich mieszkańców – to główne powody, dla których ministrowie zachęcają do aktywnego włączenia się w obchody ETZT oraz propagowania zrównoważonego transportu.

Na koniec – 22 września – przypada Międzynarodowy Dzień bez Samochodu. Zachęcamy wszystkich do pozostawienia aut w tym dniu w garażu i skorzystania z publicznej komunikacji lub innych środków transportu.

W związku z powyższą akcją Zarząd Transportu Miejskiego organizuje grę miejską, do której zapraszamy wszystkich mieszkańców aglomeracji.
Udział jest całkowicie bezpłatny, a jedynym warunkiem jest zapisanie się na stronie: https://smog-off.evenea.pl/

Link do wydarzenia na Facebooku.

Data opublikowania strony: 15/09/2017