Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Festiwal Nauki

W dniach 14 – 18 marca odbyły się w Gimnazjum w Gliniance warsztaty w ramach wiosennego „Festiwalu Nauki”. Każdy uczeń mógł wybrać dla siebie coś zgodnego ze swoimi zainteresowaniami spośród 27 propozycji.

Warsztaty obejmowały różne dziedziny wiedzy i umiejętności. Uczniowie odkrywali swoje zdolności artystyczne podczas warsztatów fotograficznych, wokalno – tanecznych, plastycznych, jubilerskich, teatralnych, florystycznych i ceramicznych.
Umiejętności praktyczne zdobywali na warsztatach krawieckich, fryzjerskich, kulinarnych, kosmetycznych, mechaniczno – fizycznych, filmowych, łowieckich i szkutniczych.
Pogłębianiu wiedzy służyły warsztaty mikrobiologiczne, informatyczne, prawnicze, psychologiczne, matematyczne, dotyczące mediów i reklamy, terapeutyczne i biologiczne.
Dużym zainteresowaniem cieszył się także wyjazd do Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku, gdzie uczestnicy mogli wziąć udział w wykładzie poświęconym chemii jądrowej.

„Festiwal Nauki” był dużym wyzwaniem organizacyjnym, jednak udało się w tym krótkim czasie przeprowadzić kilkadziesiąt spotkań z różnych dziedzin.
Wszystkie warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży, która deklaruje chęć wzięcia udziału w tego typu zajęciach w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że Festiwal Nauki stanie się tradycją naszej szkoły i zagości na stałe w kalendarzu imprez.

Nie udałoby się zorganizować tego wydarzenia bez pomocy rodziców, uczniów i przyjaciół szkoły, którym serdecznie dziękujemy.

Data opublikowania strony: 15/04/2016