mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Fundacja, która inspiruje. Działania

Fundacja, która inspiruje. Działania

W Szkole Podstawowej w Malcanowie odbyły się lekcje przeprowadzone przez triatlonistę – Jakuba Rosińskiego
W Szkole Podstawowej w Malcanowie odbyły się lekcje przeprowadzone przez triatlonistę – Jakuba Rosińskiego (Foto: Fundacja)

W tym roku Fundacja Inspirująca poprzez szereg działań zachęcała, motywowała i inspirowała mieszkańców Gminy Wiązowna do zadbania o swoje zdrowie – zarówno fizyczne jak i psychiczne. Zainspirowani zostali zarówno ci starsi, jak i młodsi mieszkańcy, bo przecież o zdrowie powinno się dbać w każdym wieku.

W Szkole Podstawowej w Gliniance i Malcanowie odbyły się lekcje wychowania fizycznego przeprowadzone przez triatlonistę – Jakuba Rosińskiego. Oprócz zaproponowania ciekawych ćwiczeń Jakub starał się zarazić dzieci pasją do sportu, a także przypominał o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

W trzy kolejne wakacyjne soboty Fundacja Inspirująca zorganizowała indywidualne konsultacje ze specjalistami z zakresu dietetyki, psychologii i fizjoterapii. Mieszkańcy mogli skorzystać z darmowych porad blisko swojego domu. Konsultacje odbywały się w Woli Karczewskiej, Malcanowie, Stefanówce oraz w Izabeli.

Fundacja ogłosiła także dwa konkursy. Najmłodsze dzieci (klasy 0-3) przygotowują piosenki lub scenki promujące zdrowy styl życia, natomiast do wszystkich mieszkańców Gminy skierowany jest konkurs fotograficzny „Social media vc. Rzeczywistość”.

We wszystkich Szkołach w Gminie Wiązowna trwają również cykle zajęć z gimnastyki korekcyjnej, podczas których najmłodsi uczniowie mogą zadbać o swój kręgosłup i wypracować lepszą postawę ciała.

Już wkrótce uczniowie klas 7-8 będą mieli okazję przekonać się, jak przebiega proces uzależnienia, czy łatwo z niego wyjść, a także jak jemu zapobiegać. Dowiedzą się tego od osób przebywających w Ośrodku Leczenia Uzależnień w Anielinie, które specjalnie dla nich opowiedzieli swoje historie. Filmik z udziałem mieszkańców ośrodka zostanie pokazany uczniom w czasie zajęć szkolnych. Niedługo w Gminnym Ośrodku Kultury odbędą się również warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz ich rodziców, dotyczące uzależnienia od social-mediów oraz cyberagresji, a także warsztaty radzenia sobie ze złością.

Cieszymy się, że działania Fundacji przynoszą mieszkańcom Gminy Wiązowna korzyści i mamy nadzieję, że wszystkie zainspirowane do dbania o swoje zdrowie osoby będą przekazywać swoją wiedzę dalej – sąsiadom, rodzinie i znajomym.

Więcej informacji na temat powyższych działań można uzyskać na Fb Fundacji: @fundacjainspirujaca lub na stronie internetowej: www.fundacjainspirujaca.pl.

Powyższe działania Fundacja mogła przeprowadzić dzięki wsparciu finansowemu Gminy Wiązowna.

Data opublikowania strony: 18/10/2021